Problem z shader model w Company of heros

Witam.

Jestem świeżo po wymianie kompa.

Choć bardzo rzadko gram w gry, to postanowiłem zainstalować sobie ww. grę.

I tu nastąpił problem.

Przy instalacji gry wszystkie wymagania są ponad te zalecane. Jednak problem zaczyna się z shader model.

O ile się orientuję to moja grafika posiada shader 4.0. Do gry wymagane jest 2.o. Mimo to pokazuje mi, że shadera brak.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do płyty głównej. (6.14.10.4990). To też nie pomaga.

Zgłupiałem już.

Prozę o pomoc.

Mój sprzęt to:

Gigabyte GA-G31M-S2L

Intel Core Duo 2duo E7200

2GB RAM

A zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej ?

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

Jaki posiadasz system operacyjny ?

Chipset G31 posiada zintegrowaną kartę graficzną intela, posiadasz “normalną” kartę graficzną w slocie PCI-E???

Jeśli nie to możesz mieć probemy z graniem, bo karty zintegrowane jak Intel X3100 itp. nie radzą sobie z większością gier. czasem na kompatybilności pomagają sterowniki do VGA ze strony intela, ale grania i fps nie przyśpieszą dramatycznie.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Karta jest zintegrowana (Intel X3100).

Komputer wykorzystuję głównie do pracy ze zdjęciami, także grafiki nie brałem.

Czasami jednak przyjdzie ochota na chwilę zabawy :slight_smile:

Nie chodzi mi tutaj o przyspieszenie gry. Gry tej nie mogę w ogóle zainstalować gdyż nie widzi shadera.

Jednym słowem mam dać sobie spokój z w miarę nowymi grami?

P.S.

Przepraszam moderacje.

Już poprawiam :wink:

tymoteuss , zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty graficznej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli powyższe zabiegi nie przyniosą rezultatów, to z tą grę możesz sobie raczej odpuścić.

Ok.

Dzięki sprawdzę to.

No wiec.

Sterowniki które wcześniej sobie zainstalowałem są nowsze od tych, które mi podałeś.

DirectX 9.0c też już u mnie jest :frowning:

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=200636

czyli według tych ludzi sprawdź grę bez patchy (nie instaluj żadnych łatek), wtedy powinna działać

Problem w tym, że W OGÓLE nie mogę zainstalować gry. Przy instalacji sprawdzany jest komp pod względem wymagań gry. Wszystko jest excelent. Gdy sprawdza shadery, pokazuje, że karta tego nie obsługuje i przerywa instalację. Z tego co wiem, to karta ta obsługuje shadery 4.0. Wymagane jest minimum 1.1 a optymalnie 2.0.

Gra jest oryginalna.

Żadnych patchy do niej jeszcze nie ściągałem.

Spróbuję dziś jeszcze zainstalować Call of duty 4 :slight_smile:

Zobaczymy.

Pewnie jak większość nowych gier nie obsługuje zintegrowanych kart graficznych.