Problem z siecią Aero2-modem nie łączy


(Lchrom) #1

Witam, mam problem. Przyszła mi dzisiaj karta Aero2 i włożyłem ją do modemu Huawei e173u-2 i w Mobile Partner (który był na modemie i zainstalował się po jego włożeniu do USB) podczas próby łączenia z siecią wyskakuje mi okienko z informacją o tym, że muszę się zarejestrować w sieci przed próbą połączenia. Szukałem po necie i czytałem wiele tematów ale w żadnym nie ma mojego problemu. Pomóżcie!!


(StG 44) #2

http://jdtech.pl/2011/08/aero2-i-huawei … azany.html


(Lubsztor) #3

To wyżej podane jest już nie aktualne, nowe karty nie mają tej blokady. Prawdopodobnie nie masz zasięgu. http://mapa.btsearch.pl/ Na mapie są nadajniki w Chorzowie, ale nie ma się nigdy pewności czy jest na niego tylko pozwolenie czy rzeczywiście pracuje. Jaki system?


(Lchrom) #4

Zasięg musi być bo mój nauczyciel korzysta z Aero bez problemów, a system to Win7 Professional


(Lubsztor) #5

To sprawdź w MP “Narzędzia --> Opcje… --> Sieć --> Tryb rejestracji --> Ręczne wyszukiwanie i rejestrowanie --> odśwież” czy obok sieci PLUS (tak to nie pomyłka) masz “zakazany” jeżeli nie to kliknij na “PLUS (2G) (3G)” a potem “zarejestruj” Jeżeli nasz już w programie stworzony profil pod Aero2 z głównego okna kliknij połącz i powinno działać. Karta włożona prawidłowo? Może simlock?


(Lchrom) #6

Nic to nie daje a odnośnie simlocka to jakiś poradnik jak go ewentualnie zdjąć czy coś?


(Lubsztor) #7

Ale w którym momencie jest problem w tym co napisałem? Widzisz jakiekolwiek sieci? Im więcej napiszesz tym łatwiej rozwiązać problem. Czy jest simlock sprawdzisz w: https://www.dc-unlocker.com/downloads Po wykryciu modemu tutaj będzie pisało: http://cdn.windows7themes.net/pics/dc-u … huawei.jpg Jeżeli nie masz simlocka to zainstaluj http://www.huaweidevice.com/worldwide/d … d=NDcwMjg= (MP z nowymi sterownikami, nie tylko do Windows 8) a potem stwórz nowy profil pod aero2 (apn: darmowy, numer: *99#).


(Lchrom) #8

Simlocka nie ma, problem pojawia się przy rejestracji sieci jak kliknę żeby rejestrował mnie w Plus to coś tam idzie ale po chwili wyskakuje komunikat: “Rejestracja nieudana. Czy chcesz zarejestrować poprzednią sieć?”.

Teraz zainstalowałem ten nowy MP stworzyłem profil tak jak pisałeś ale przy próbie połączenia wyskakuje mi okienko “Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia”


(StG 44) #9

Zrobiłeś dokładnie to co zalecają w linku, który wkleiłem? Problem jest tylko na komputerach z W7.


(Lubsztor) #10

Przepraszam użytkownika StG 44, nie wiedziałem, że ten modem ma nietypowy problem z Windows 7, po wejściu w link zobaczyłem czerwony tekst i uznałem, że jest to jeden z nieaktualnych tematów z czasów przed zdjęciem blokady.


(Lchrom) #11

W niczym nie pomogło jutro spróbuję jeszcze na innym lapku też z winem 7. Jak ustawiłem wszystko tak jak było pokazane na tamtej stronce to sieć mi się ładowała bez końca.

Dodane 31 maja 2013, o 15:37

Ok to po prostu była wina braku zasięgu :stuck_out_tongue: Włożyłem modem do dwóch innych laptopów też z win7 i wszystko śmigało a jak położyłem je na miejscu komputera na którym nie chodziło to też traciły zasięg :smiley:


(Lubsztor) #12

To teraz czeka Cię siedzenie przy oknie z laptopem lub zakup przedłużacza USB a może nawet anteny ciężko powiedzieć jakie masz fundusze i zasięg :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Lchrom) #13

Dam radę bo i tak z aero tylko czasami będę korzystał :stuck_out_tongue: