Problem z siecią (AP i 2 komputery)

Kupiłem niedawno tego AP:

http://www.allegro.pl/item649113782_ap_ … a_bcm.html

Próbowałem go podłączyć kablem od anteny do AP, a następnie dwoma kablami (od AP) do 2 komputerów i internet nie działa.

Co może być tego przyczyną?

jakim kablem od anteny???

internet tu dostarczasz na port wan kablem z końcówką rj45 (sieciowy)

bądź poprzez odpowiednie ustawienie (tryb WISP) port wan masz na interfejsie radiowym - ale z tego nic nie będzie bo nie masz anteny.

a kabla koncentrycznego z anteny (tego zapewne który masz przed modemem) tam nie pchaj bo możesz go uszkodzić.

Na przykład masz blokadę mac adresu i musisz wpisać mac adres karty do twojego AP-ka.

Ewentualnie ramka pakietu który jest do ciebie wysyłany zakończony jest ZEREM i pakiet wygasa na apeku. A wtedy już nic nie zrobisz administratorzy rzadko stosują to rozwiązanie a wtedy lipa nic nie zrobisz.

A jaki masz internet.Odniosłem wrażenie że radiowy.

Radiowy. Problem jest tutaj chyba z konfiguracją. Poprzednio bezpośrednio z anteny Internet “szedł” kablem koncentrycznym do karty radiowej i wszystko konfigurowałem sobie oprogramowaniem dołączonym do tej karty. A teraz kabel wkręciłem do AP, dwie skrętki zakończone RJ-45 biegną do dwóch kompów i nie mam pojęcia jak uzyskać połączenie z Internetem - jak sprawdzić dostępne sieci czy coś w tym rodzaju.

Dodane 16.06.2009 (Wt) 13:51

REF

kremuwa ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.