Problem z siecią bezprzewodową

Siema. Piszę tu, bo nie jestem w stanie znaleźć w necie rozwiązania mojego problemu. Otóż mam od jakiegoś czasu nową sieć w mieszkaniu, wszystko świetnie działało przez ostatnie 3 tygodnie, ale dziś już nie. Na moim laptopie (Lenovo G50-80) nie wyszukuje mi mojej sieci. Na każdym innym urządzeniu ją wyszukuje i łączy bez problemu, nie jest to kwestia braku zasięgu. Dodam, że ten problem nie dotyczy pozostałych sieci, np. bezproblemowo łączy mnie z hotspotem z telefonu, tylko ta jedna jakby nie istniała dla niego. Próbowałem ją zapomnieć, na lepsze nic się nie zmieniło. Próbowałem ją dodać, ale chyba niespecjalnie mi to wychodzi. Pytanie: co zrobić? Da się ją jakoś dodać wykorzystując dane typu IP albo maskę podsieci (tego typu i inne mogę z telefonu spisać, bo on nie ma problemu ze znalezieniem jej). Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :slight_smile:

Może sieć jest na nietypowym kanale powyżej 11-tego. Do przeskanowania eter programem WiFi Analyzer spod Androida lub musisz zajrzeć do ustawień routera.

1 polubienie

Pierwsze, to sprawdź usługi związane z siecią bezprzewodową i konfiguracją sieci. Być może wyłączyło którąś usługę.
A internet, to od jakiego dostawcy?

Od UPC. Trochę laik here, jakieś szybkie porady jak to zrobić?

Miałem podobny problem/sieć UPC/, uaktualniłem kartę sieciową, laptop HP.