Problem z siecią domową Windows XP

Witam mam problem z tworzeniem sieci domowej. Sieć domową muszę tworzyć przez Połączenie 1394 a nie przez Połączenie lokalne. Gdy we właściwościach Połączenia 1394 ustawiam na udostępnianie dokumentów to odłącza mi internet. Na laptopie jest a na komputerze nie ma. Dopiero gdy wyłącze udostępnianie plików internet wraca i w sieci domowej nie ma laptopa tylko jest komputer

Problem jest i bedzie bo windows nie jest dobrym narzędziem do tworzenia sieci poprzez firewire - niby jest to możliwe - ale przypuszczam, że trzeba zrobić mostek i udostępnianie internetu - możesz też spróbować programu winroute.

Ale ogólnie ciężko to widzę.

Mało kto ma w doświadczenie w tworzeniu takich dziwolągów - to jest trochę tak jak z dieslem na LPG - niby możliwe ale kto stosuje takie rozwiazania?

A czy da się udostępnić drukarkę przez wifi bez tworzenia sieci domowej? Ponieważ w tą sieć domową nie chce mi się za bardzo bawić

Dodane 15.04.2013 (Pn) 21:02

Ok już zrobiłem. Tylko mam teraz pytanie czy to jest bezpieczne? Jak sprawdzić osoby podłączone do sieci wifi?

A jak wygląda schemat Twojej sieci?

Czy chodzi o to że do komputra z Windows XP podłączona drukarka ze skanerem i router. Laptop z Windows XP łączy się za pomocą wifi i jest jeszcze tablet.

Punktem dostępowym jest tutaj router? Jeśli tak to w instrukcji dołączonej do urządzenia powinno być napisane, w jaki sposób wyświetlić komputery podłączone do niego.

Echhhh @ matki121 powiedz jak my mamy tobie pomóc?

Musisz nam odpowiedzieć na kilka pytań:

  1. Jaki jest dostawca internetu (a przynajmniej czy DSL czy aDSL),

  2. Marka i model routera, który używasz,

  3. Szyfrowanie jakie w nim ustawiłeś,

  4. Drukarka - jw. Marka i model (czy to jest drukarka WiFi czy LAN czy zwykła USB),

Jak podasz takie dane to my odpowiemy ci co i jak możesz posprawdzac i czy “to” jest bezpieczne.