Problem z siecią domową (xp + vista), livebox, 3 komputery

Witam

Mój problem przedstawia się następująco: posiadam 2 komputery stacjonarne, na obu zainstalowany win xp sp3 oraz laptop z zainstalowanym win vista home premium sp1, wszystko jest podłączone do livebox’a, stacjonarne przez ethernet, laptop bezprzewodowo przez adapter usb. Oczywiście z połączeniem do internetu nie ma żadnego problemu, problem jest dopiero przy konfiguracji sieci lokalnej.

Komputery stacjonarne widzą się w sieci bez problemu, z udostępnianiem plików i drukarki także nie ma problemu, gorzej jest z laptopem. Laptop (komputer3) kompletnie nie widzi komputera1, do którego podłączona jest drukarka, ani nie ma możliwości ręcznego połączenia, w otoczeniu także nie widzi komputera2, ale za to jest możliwość ręcznego podłączenia, a nawet podmapowałem dyski. Z komputerów stacjonarnych już nie ma już możliwości wejścia na laptopa, nawet ręcznie. Firewall’e systemowe wyłączone wszędzie, grupa robocza nadana wszędzie taka sama, niczego w ustawieniach tcp/ip nie nadawałem, bo livebox zawsze sam mi konfigurował sieć. Kiedyś nie miałem problemu z połączeniem w sieć xp + vista ulimate, teraz taki problem jest, tyle, że to vista home premium.

Dzięki za ewentualną pomoc

Czy włączyłeś na laptopie w Centrum Sieci Udostępniania ? :

-odnajdywanie sieci

-udostępnianie plików

Bez pierwszego komp jest “niewidzialny” w sieci

Bez drugiego nie można udostępniać plików z Visty

Więcej informacji tu

Czy ustawiłeś na XP - udostępnianie plików i drukarek jeśli tego nie zrobiłeś na laptopie są kłopoty

XP Windows sprawdź - Panel Sterowania - Centrum Zabezpieczeń - Zapora Systemu Windows - Wyjątki - odhaczamy to co chcemy