Problem z siecią domową (zamula)

Witam mam problem tego typu że mój współlokator ściąga często przez torrenta i strasznie wtedy zamula sieć i nie da się nawet otworzyć stonki… Jesteśmy podłączeni do jednego rutera i nie wiem co mogę zrobić by jego ściąganie nie zaburzało pracy mojej przeglądarki, czy jest jakiś program który może mi w tym pomóc :?:

Z góry dziękuje za pomoc.

Najprościej to dogadać się ze wspólokatorem. Niech ograniczy prędkość pobierania i tyle.

Tak mamy d-linka. A to jest możliwość zmieny prędkości pobierania na mniejszą :?: Tzn pewno ma max ustawione to wystarczy że zmniejszy :?:

No a jak już o tym rozmawiamy to czy przy ściąganiu Peer to Mail albo przez http też pojawiają się takie zamulenia sieci ?? Czy ściąganie bezpośrednio z serwerów jest szybsze i nie zamula tak sieci ?

No ale jeżeli zacznie ściągać p2m lub z rapidshera to tego problemu nie będzie ??

Nie powinno go być, lub nie taki uciążliwy jak z p2p.

A jeszcze jakby tak przy dajmy 1Mbit łączu uciął sobie transfer do max 100Kb/s albo mniej nawet to już by chodziło.

No to spoko pogadam z nim i albo zaproponuje mu zmianę prędkości albo polecę fora z p2m lub rapidem