Problem z siecią i routerem

Witam,prosze o pomoc do tej pory uzywalam routera easybox 803 internet z vodafonu mieszkam w Niemczech.teraz przyslali mi nowy router easy box 804.chcialam go aktywowac wiec stary router odlaczylam i podlaczylam nowy wszystkie kable tj dsl wlan i kabel sieciwy i zalaczylam oczywiscie router.i teraz na laptopie wpisuje http://easy .box albo adres ip.i mi wyskakuje brak internetu i stronka sie nie laduje.chyba juz ze sto raz sprawdzalam odlanczalam z sieci ten dsl i wlan tez odlanczalam i na nowo sprawdzalam ale nic nie przynosi rezultatu i nie moge sie zalogowac na nowy router zeby go aktywowac.jak chce sie polaczyc z internetem i biore wyszukaj dostepne sieci to tez nie wyswietla mi sie moja siec i nie mam sie jak polaczyc.dodam jeszcze ze ten router od dolu ma taka nie wiem czy to jakas katrolka jak to sie fachowo nazywa ale ona miga powolutku na czerwono a od gory katrolki nie swieca sie. teraz jak zalanczam stary router to wszystko pieknie
dziala .wiadomo router wczesniej byl aktywowany to internet dziala .Prosze o podpowiedz co robie zle i jak poprawnie aktywowac nowy router.

Prede wszystkim polskie znaki ii interpunkcję dodaj. A tak na poważnie: to zapoznaj się z instrukcją lub tutorialem na YT. Z reguły po podłączeniu źródła internetu do WAN i komputera do jednego z portów LAN powinno zaskoczyć. W instrukcji jest zapewne wszystko opisane. Na spokojnie poczytaj, a dasz radę. Jak co to pisz oczywiście, a pomożemy :slight_smile:

A jak nie, to skontaktuj się z dostawcą i niech przyślą jakiegoś technika.