Problem z siecią i zabezpieczeniami

Witam mieszkam w Holandii posiadam internet stałe łączę Pan który mi to zakładał skonfigurował to tak że jeden PC jest połączony kablem do rutera a drugi PC łączy się siecią WIfi zabezpieczenie sieci WPA-2PSK i wszystko było by dobrze gdyby nie to że internet chodzi bardzo wolno więc przypuszczałem że ktoś może się podpinać pod moje łącze zalogowałem się na ruter i tu jest problem wszystko jest w języku Angielskim a ja nie bardzo znam ten język i oto moje pytanie co mogę zrobić aby zablokować nie powołane osoby które łączą się z moja siecią ? mój ruter to ZyXEL P-2602HW-D1A nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale między innymi w ustawieniach znalazłem takie coś oto zrzut ekranu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/323 … 6aa47.html z tego wynika że jest 5 osób połączonych z moją siecią ja nikomu nigdy nie podawałem Hasła do Sieci zmieniałem je nawet kilka razy myślałem że to coś pomoże ale niestety nie przyniosło to skutku bardzo proszę o pomoc jak ustawić ruter aby nikt poza mną nie mógł łączyć droga radiową z góry dziękuję i Pozdrawiam

Najlepszá mozliwosciá jest ustawienie placzen tak by router láczyl tylko wybrane adresy MAC twoich komputerów. Mozesz tez zmienic nazwe sieci i ustawic w routerze by nie rozglaszal nazwy sieci w swoim otoczeniu.

A tak na marginesie to zastanawia mnie jak przyláczali sie ciágle ci niechciani goscie pomimo zmiany hasla. Jakis program do lamania zabezpieczen sieci?? Ma ktos odpowiedz na to?

#-o

  • szyfrowanie jest wyłączone, osobie się tylko wydaje że jest włączone

  • włączone jest jednak WEP

p.s. wpuszczanie po “MAC” nie jest szczególnie uciążliwym zabezpieczeniem dla osób “chcących”.

Nie ma takiego zabezpieczenia którego nie dalo by sie zlamac. A mozliwosci jest wiele wystarczy wpisac w google i bedá nawet filmiki jak to zrobic…

A co do szyfrowania to mozesz miec racje bachus :slight_smile:

… faktem jest jednak, że przy WPA2 i odpowiednio długim kluczu raczej nie do ruszenia (na dzień dzisiejszy) przy zastosowaniu domowych komputerów :wink:

Witam dziękuje wszystkim za porady Bachus co masz na myśli pisząc

szyfrowanie jest wyłączone, osobie się tylko wydaje że jest włączone

  • włączone jest jednak WEP ???

gdy korzystam z innego komputera i wyszukuje swoja cieć przez wifi to pokazuje że jest zabezpieczona przez WPA2-PSK więc jak to jest ? dodam że hasło składa się w sumie z 17 cyfr jak i liczb

Corrtez myślałem właśnie o tym aby ustawić połączenie tak by ruter łączył się tylko z wybranymi adresami MAC i nie pokazywał mojej sieci w otoczeniu ale kompletnie nie wiem jak się to robi a tym bardziej w jaką zakładkę wejść w ustawieniach rutera aby to ustawić bardzo proszę wszystkich o pomoc z góry dziękuję Pozdrawiam

Tutaj masz instrukcję obsługi, niestety po angielsku:

http://www.zyxel.com/DownloadLibary_Sho … A_3.40.pdf

Wejdź tutaj: http://translate.google.pl. Na tej stronie możesz przetłumaczyć treść interesującego Cię rozdziału instrukcji na język polski albo niderlandzki (wydaje mi się że powinno się bardziej udać niż na polski).

Zakladka do ustawien z MAC jest opisana na stronie 136 instrukcji obslugi (podanej przez Kpc21) wpisujesz wybrane adresy w rubryki, na górze ekranu zaznaczasz-> Active MAC filters i klikasz APPLY.

Niestety nie widze nigdzie opcji by ukryc rozglaszanie sieci (U mnie jest to Hide SSID Broadcast) albo gdzies to przegapilem. :slight_smile:

Polecam jeszcze zmienic nazwe sieci i haslo po tym jak ustawisz MAC.

… co jednak nie zmienia faktu, że sprawa dziwna - WPA2 i ktoś się podłącza. Moim zdaniem wystarczy zmienić klucz, wszystkie pozostałe zabiegi są zbędne, dodatkowo mogą utrudniać konfigurację mało doświadczonym użytkownikom (wpisywanie ręcznie identyfikatora sieci itp.).