Problem z siecią? Kolega robi serwer nie moge się połączyć

Witam, więc tak chcemy z kolega grać w Lanie i mamy lan ale jak ja robie serwer w grze np. kozacy to on nie widzi tego serwera a jak on zrobi to ja go widze ale nie moge się podłączyć, myśle że jego lan idze w jedną strone ponieważ on nie widzi mojego serwera a ja jego widze i on może mi przesyłać pliki przez GG a ja do niego nie. A i prosze mi wytłumaczyć dlaczego jedni w lanie nie mogą do siebie przesyłać plików a inni mogą. To chyba nie zależy od antywirusa acha i połączenie na GG jest uniwersalne czyli nic nie zmieniane. POZDR! !!

Może macie firewalla włączonego systemowego albo jakiegoś innego typu kerio outpost…sprobojcie wylaczyc systemowego i zobaczcie jak tam chodzi a jak macie innego tez wylaczcie

Niema ani FW ani innegoi nie działa

a moze siec jest zrobiona na dwoch niezaleznych interfejsach i nie ma pomiedzy nimi pelnego routingu, zapytaj goscia ktory robil serwer

//edit//

zapytaj kolegi, ktory robil server czy nie ma tam jakiegos ograniczenia dla portow akurat dla tej osoby, jesli nie mysle ze przyczyna moze lezec w samym systemie lub jakims firewallu

Jest to sieć ktura łączy z 30 osób, wszyscy inni mogą to robić(serwer w grze) a jedna osoba właśnie nie może

A masz wgrany IPX/SPX być może gra wykorzystuje to, sprawdź sobie na właścwościach połączenia lokalnego

wątpie zeby to pomogło gdyż te protokóly urzywane są głownie w sieci novell

Ej amm głupie pytanie niech mi ktos wytłumaczy lub poda linka z wytłumaczeniem do czego służy prowider!?

provider - dostawca usług internetowych

Czyli służy do dostarcznia netu :lol: :lol: :lol:

Pytanie do Ciebie:

Jaki to ma związek z tym wątkiem ??

Żaden ale dziekuje ci bardzo za odpowiedź bo administrator gada o Providerze a ja nie wiedzialem co to jest ale juz wiem DZIEKS!