Problem z siecią która działa, ale pokazuje że jest brak dostępu do internetu

Witam! Posiadam Windowsa 10 64bit i od wczoraj rana mam problem bo mimo tego że net działa u mnie na kompie to na ikonce sieci mam znany wszystkim żółty trójkąt z wykrzyknikiem i pisze brak dostępu do netu, ale net działa i strony się wczytują… jedyne co mi nie łączy to Steam i to również dziwne skoro strony w przeglądarkach wchodzą i ze stron mogę ściągnąć co chcę normalnie… wie ktoś co to może być i jak to naprawić? Próbowałem już po filmach na Youtube czyścić przez CMD adresy IP, DNS itd i to nic nie dało.

Wrzuć logi w dziale ‘bezpieczeństwo’, pokaż też ipconfig /all

1 polubienie

ok dzięki za odpowiedź, jak będę w domu wieczorkiem to wrzucę.

Program Complete Internet Repair, zaznacz wszystko, czyni cuda. Jak nie pomoże będziemy się bawić w szczegółowe szukanie

Instalowałem i robiłem i nic nie pomogło.

wrzuć logi z frst, potraktuj komputer cleanerami typu jrt, adwcleaner, esetonlinescanner. Podaj też info o internecie

U mnie niestety nadal brak dostępu do sieci a net działa i strony wczytują, ale nie chce ściągać żadnych aktualizacji programów itd i nie działa net w Steam… wczoraj był ten technik z Inei i też nie wiedział jak to rozwiązać, w każdym razie poprawił sygnał netu bo wyszło że coś było nie tak u mnie z kablem dochodzącym do głównego gniazdka gdzie mam modem i ruter i dał nowy kabel i skrętkę, przełożył teraz w inne wolne gniazdko no i niby jest lepiej. Jeśli chodzi o ten mój problem z brakiem dostępu netu w kompie to wyczytałem jeszcze o czymś takim jak o przywróceniu windowsa do ustawień początkowych z zachowaniem swoich plików ale nie wiem czy to robić, słyszeliście coś o tym? Może wtedy by mi wróciło wszystko tak jak było?

Jeśli chodzi o program FRST to nie działa bo przy uruchomieniu chce ciągnąć aktualizacje do niego i niestety zawiecha przez to że mówiłem że aktualizacje nie ciągną, podaje fotki z ipconfig all oraz scannow i jeszcze z diagnostyki mojej karty sieciowej…

KCCDiagnostics.txt (78,0 KB)

Próbowałeś podać inne adresy serwera DNS w ustawieniach karty sieciowej? Na przykład z puli OpenDNS, PowerDNS, Google czy inne.

Jasne że tak ale takie coś nic nie da, bo to nie ma wpływu na zmianę ustawień sieci by coś było widać że sieć się rozłącza i łączy na nowo, przy zmianie np na google czyli 8.8.8.8. i 8.8.4.4. nic się nie dzieje i wszystko chodzi dalej tak jak chodziło bez odczucia jakiejkolwiek zmiany, strony się wczytują ale ikonka żółtego trójkąta jest i brak dostępu do internetu nadal pisze…

Spróbuj zaktualizować sterownik do karty sieciowej jeśli dotąd tego nie zrobiłeś https://www.killernetworking.com/driver-downloads

hehe stary jasne że robiłem i to była jedna z pierwszych rzeczy :slight_smile: Nic to nie dało i instalowałem na nowo ten fabryczny ze strony producenta mojej płyty głównej czyli MSI i potem ze strony Killer najnowszy i nic to nie dało. A po tych moich logach nic tam więcej nie widać? W tym scannow pisze jak widzisz że są jakieś błędy w plikach?

Spójność plików została sprawdzona, ale błędów nie udało się naprawić. Szczegóły są w pliku, który jest podany w komunikacie.
Sprawdź stan usług Klient DNS, Klient DHCP i przeglądarka komputera w przystawce services.msc. Mają być ustawione na automatyczny start.

szczegóły są w pliku który jest podany w komunikacie? gdzie jest ten komunikat? Jeśli chodzi o te usługi co podałeś to wszystkie są na automatyczny, nie ma czegoś takiego tylko jak przeglądarka komputera w usługach… no nic dzisiaj dzwonię do jakiegoś informatyka speca z ogłoszenia żeby do mnie przyjechał i zobaczymy, ale coś czuje że skończy się u mnie formatem mojej 10-tki :confused:

Chodzi o log z postu #9.

Odpal się z jakiegoś live i zobacz czy problem dalej występuje, bo tak naprawdę dalej nie wiemy czy to system czy karta czy router

longhorn2009 - ok bo nie skumałem wcześniej czyli jak widać błędy tam jakieś u mnie są ale nie idzie ich naprawić no i tak pisze.

kacperor - z jakiego live? o co chodzi?

Próbowałeś trybu awaryjnego/czystego rozruchu jak sugerowałem na benchmarku?
Live to system uruchamiany bezpośrednio z nośnika, bez potrzeby instalacji.