Problem z siecią która działa, ale pokazuje że jest brak dostępu do internetu

(Sunbeach) #1

Witam! Posiadam Windowsa 10 64bit i od wczoraj rana mam problem bo mimo tego że net działa u mnie na kompie to na ikonce sieci mam znany wszystkim żółty trójkąt z wykrzyknikiem i pisze brak dostępu do netu, ale net działa i strony się wczytują… jedyne co mi nie łączy to Steam i to również dziwne skoro strony w przeglądarkach wchodzą i ze stron mogę ściągnąć co chcę normalnie… wie ktoś co to może być i jak to naprawić? Próbowałem już po filmach na Youtube czyścić przez CMD adresy IP, DNS itd i to nic nie dało.

(bachus) #2

Wrzuć logi w dziale ‘bezpieczeństwo’, pokaż też ipconfig /all

(Sunbeach) #3

ok dzięki za odpowiedź, jak będę w domu wieczorkiem to wrzucę.

(kacperor) #4

Program Complete Internet Repair, zaznacz wszystko, czyni cuda. Jak nie pomoże będziemy się bawić w szczegółowe szukanie

(Sunbeach) #5

Instalowałem i robiłem i nic nie pomogło.

(kacperor) #6

wrzuć logi z frst, potraktuj komputer cleanerami typu jrt, adwcleaner, esetonlinescanner. Podaj też info o internecie

(Sunbeach) #7

U mnie niestety nadal brak dostępu do sieci a net działa i strony wczytują, ale nie chce ściągać żadnych aktualizacji programów itd i nie działa net w Steam… wczoraj był ten technik z Inei i też nie wiedział jak to rozwiązać, w każdym razie poprawił sygnał netu bo wyszło że coś było nie tak u mnie z kablem dochodzącym do głównego gniazdka gdzie mam modem i ruter i dał nowy kabel i skrętkę, przełożył teraz w inne wolne gniazdko no i niby jest lepiej. Jeśli chodzi o ten mój problem z brakiem dostępu netu w kompie to wyczytałem jeszcze o czymś takim jak o przywróceniu windowsa do ustawień początkowych z zachowaniem swoich plików ale nie wiem czy to robić, słyszeliście coś o tym? Może wtedy by mi wróciło wszystko tak jak było?

Jeśli chodzi o program FRST to nie działa bo przy uruchomieniu chce ciągnąć aktualizacje do niego i niestety zawiecha przez to że mówiłem że aktualizacje nie ciągną, podaje fotki z ipconfig all oraz scannow i jeszcze z diagnostyki mojej karty sieciowej…

(Sunbeach) #8

(Sunbeach) #9

(Sunbeach) #10

KCCDiagnostics.txt (78,0 KB)

(Longhorn2009) #11

Próbowałeś podać inne adresy serwera DNS w ustawieniach karty sieciowej? Na przykład z puli OpenDNS, PowerDNS, Google czy inne.

(Sunbeach) #12

Jasne że tak ale takie coś nic nie da, bo to nie ma wpływu na zmianę ustawień sieci by coś było widać że sieć się rozłącza i łączy na nowo, przy zmianie np na google czyli 8.8.8.8. i 8.8.4.4. nic się nie dzieje i wszystko chodzi dalej tak jak chodziło bez odczucia jakiejkolwiek zmiany, strony się wczytują ale ikonka żółtego trójkąta jest i brak dostępu do internetu nadal pisze…

(Longhorn2009) #13

Spróbuj zaktualizować sterownik do karty sieciowej jeśli dotąd tego nie zrobiłeś https://www.killernetworking.com/driver-downloads

(Sunbeach) #14

hehe stary jasne że robiłem i to była jedna z pierwszych rzeczy :slight_smile: Nic to nie dało i instalowałem na nowo ten fabryczny ze strony producenta mojej płyty głównej czyli MSI i potem ze strony Killer najnowszy i nic to nie dało. A po tych moich logach nic tam więcej nie widać? W tym scannow pisze jak widzisz że są jakieś błędy w plikach?

(Longhorn2009) #15

Spójność plików została sprawdzona, ale błędów nie udało się naprawić. Szczegóły są w pliku, który jest podany w komunikacie.
Sprawdź stan usług Klient DNS, Klient DHCP i przeglądarka komputera w przystawce services.msc. Mają być ustawione na automatyczny start.

(Sunbeach) #16

szczegóły są w pliku który jest podany w komunikacie? gdzie jest ten komunikat? Jeśli chodzi o te usługi co podałeś to wszystkie są na automatyczny, nie ma czegoś takiego tylko jak przeglądarka komputera w usługach… no nic dzisiaj dzwonię do jakiegoś informatyka speca z ogłoszenia żeby do mnie przyjechał i zobaczymy, ale coś czuje że skończy się u mnie formatem mojej 10-tki :confused:

(Longhorn2009) #17

Chodzi o log z postu #9.

(kacperor) #18

Odpal się z jakiegoś live i zobacz czy problem dalej występuje, bo tak naprawdę dalej nie wiemy czy to system czy karta czy router

(Sunbeach) #19

longhorn2009 - ok bo nie skumałem wcześniej czyli jak widać błędy tam jakieś u mnie są ale nie idzie ich naprawić no i tak pisze.

kacperor - z jakiego live? o co chodzi?

(Longhorn2009) #20

Próbowałeś trybu awaryjnego/czystego rozruchu jak sugerowałem na benchmarku?
Live to system uruchamiany bezpośrednio z nośnika, bez potrzeby instalacji.