Problem z siecią LAN

witam mam taki problem mam komputer stacjonerny i chciałem go sobie przeniesc lecz słyszałem ze przy polonczeniach radiowych najwiekrza długosc kabla nie powinna przekraczac 10 metrów i tu mam własnie problem aby przeniesc komputer do mojego pokoju potrzebuje conajmniej 20 metrów kabla anteny nie moge przeniesc poniewarz nie bede mial sygnału i teraz moje pytanie na jakiej zasadzie moge podpiac roter czy musze go podpinac do komputera i czy musi byc 2 komputery jeden w pokoju gdzie obecnie mam komputer a drugi w pokoju gdzie chcem go przeniesc prosze o pomoc nie wiem co mam zrobic :smiley: :smiley: :smiley:

witam , nie musi być drugi komputer, wystarczy że odpowiednio skonfigurujesz ruter.Mogę pomóc w konfiguracji, kontakt na GG 1718634. Pozdrawiam.

Nie trzeba komputera.

Nie 10m a 20 to przesada bo straty są już okurnte. Sam posiadałem mocną antenę i 15m kabla i chodziło bo była mocna antena a tak to by pewnie okrutnie rwało ale 20m u nikogo nie widziałem żeby miał tyle.

Najlepszym wyjściem byłby zakup Access Pointa(z trybem Client-Tp-link 543G ma funkcję NAT to nie byłoby widać u dostawcy, jeżeli byś miał więcej niż jeden komputer).

Najlepiej byłoby tego AP ustawić jak najbliżej anteny i kabel jeżeli byś miał możliwości skrócić żeby było jak najmniej strat sygnału-zależy też ile masz i czy Ci dobrze działa i łączność jest stabilna to nie potrzeba skracać kabla, APC-skonfigurować do odbioru i od portu LAN byś sobie pociągnął najzwyklejszą skrętkę(kabel UTP kat. 5e) do swojego komputera, ten kabel może mieć 100m długości także więc byś miał wielkie pole manewru w kładzeniu dogodnie dla siebie kabla.

ok dzieki ale ile takie cos kosztuje to jest drogi gips ?? mam radiuwke 512 i troszke tnie mi neta wiec skrucenie wchodzi w gre i dzieki odrazu za odpowiedz

http://allegro.pl/item514486658_access_ … ss_kr.html

czy cos takiego bedzie dobre ??

Jakbyś się uparł to tak ale bardzo kiepskie !!

Nie ma WISP, NAT, 1 port LAN.

A TP-Link 543G-jak zobaczyłem pierwszą aukcję to 113zł+przesyłka, do tego radzę sobie znaleźć najlepiej takiego sprzedawcę co by miał do sprzedania kabel i Tp-linka to nie zapłacisz za przesyłkę 2x. A kabel to przeważnie 1m-1zł

Jaką masz siłę sygnału ? Radiówka-zła opinia że admini to zdziercy i chcą kasy jak najwięcej. Stawiają na swoje zarobki, a nie na jakość, więc jeżeli masz dobry sygnał to nie opłaca się bawić w szukanie u kogoś zaciskarki do h-155 i wtyku, bo przerywać i tak będzie.

ok mniejwiecej wiem o co chodzi siłe sygnału mam w wachaniach zalezy od pogody od 50% do 80% wiec mysle ze jest taka w miare