Problem z siecią lokalną

Chodzi o to, że mamy router, wszyscy są podłączeni przez kabel, czyli 4 komputery, internet śmiga normalnie, ale ja mam problem z siecią. To znaczy mam wszystkich widocznych w “Moje Miejsca Sieciowe”, ale ja nie mogę na nikogo wejść, ani nikt pozostały na mnie. Wyświetla się następujący komunikat,

“\Wlaniu22-gdbdvj nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu”

“Nie można odnaleść ścieszki sieciowej”

Nie wiem co to może być, zaporę windows mam wyłączoną, zapore z globalnego antywirusa też, nie mam hasła na komputer, ale kiedyś miałem. Używam konta administratora, ale wszyscy pozostali też, i jakoś im działa.

Co może być nie tak, jeśli ktoś wpadnie na jakiś pomysł, to proszę odpowiedzieć.

Dzięki

Pozdro

Cały czas oczywiście mowa o komputerach, tak? Bo się trochę pogubiłem z tym wchodzeniem na innych i tym, że nikt nie chce wejść na Ciebie :wink:

Może spróbuj włączyć “proste udostępnianie” (Narzędzia --> Opcje folderów --> Widok --------> tam będzie opcja prostego udostępniania…

Na wszystkich komputerach musi być ta sama grupa robocza.

Windows XP? Sprawdź, czy są takie same.

Mój Komputer -> prawy przycisk myszy (PPM) -> Właściwości -> zakładka Nazwa komputera … i tam będzie napisane “Grupa robocza”.

Tą opcję z prostym udostępnianiem plików w opcjach folderów, miałem i mam zaznaczoną.

Grupa robocza jest na pewno ta sama, bo w innym wypadku nie widziałbym innych.

Poradziłem już sobie z częścią, to znaczy, jeszcze jedna opcja ochrony internetowej coś tam blokowała, teraz już mogę wchodzić i ściągać dane z innych komputerów dodanych do sieci.

Ale główny problem polega na tym, że nikt nie może wejść na mnie. Nie wiem jak to umożliwić, co blokuje, jestem pewien że to nie może być żaden antywirus czy zapora, bo sprawdzałem nawet jak wszystkie takie aplikacje dezaktywowałem.

Jak ktoś próbuje wejść na mój komputer, na moje udostępnione pliki, wyświetla mu się ten sam komunikat co wcześniej’ “\HP(HP) nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu”

Spróbuj to:

Jednak dalej nic, wpisywałem ja adres innych, oraz próbowałem na innych wpisywać mój, jednak bez skutku. Za każdym razem jest ten sam komunikat.

Jeszcze jedno. Na komputerach są założone hasła?