Problem z siecią nie pobiera adresu


(E Marek21) #1

sytuacja wygląda tak, mam internet z netii dziwelony przez router (edimax) kupiłem nowego kompa i nie mam na nim netu, próbuje tylko pobrać adres sieciowy i resetuje połączenie, na drugim kompie laptopie internet działa bez problemu, próbowałem również przez kabel sieciowy sytuacja jest taka sama, czy wie ktoś jak można to zrobić ? mam winxp sp3 reszta konfiguracji chyba nieistotna :slight_smile:


(adam749) #2

Niewiem czy napewno bo niemam routera, ale chyba trzeba port skonfigurować w routerze. Wpisujesz w IE domyślną bramke (chyba), wpisujesz login i hasło i logujesz się do ustawień routera.


(E Marek21) #3

właśnie jestem na tej stronie, chodzi o to ze na starym kompie wszystko działało tak samo jak ktos przyjedzie z lapkiem tez działa u niego net wiec karty sieciowe nie są przypisane na stałe


(Kolmar) #4

neo_mar , masz włączoną usługę zapora połączenia internetowego / Udostępnianie połączenia internetowego ??


(Redcrow2) #5

miałem to samo ze swoim laptopem PackadBell..rozwiazaniem bylo przestawienieniem w karcie sieciowej w zakładce "Speed/duplex settings" na wartość :Force 100 Half Duplex"


(E Marek21) #6

nie mam włączonej zapory wcale, ja w swojej karcie nie mam takiej opcji


(Kolmar) #7

neo_mar , ja nie pytam czy masz włączoną zaporę tylko czy powyższa usługa jest uruchomiona. Zapora może być wyłączona ale usługi tej nie polecam wyłączać.


(Redcrow2) #8

Zobacz w ustawieniach karty sieciowej powinna byc zakładka "Zawansowane" i to jest tam....kazda karta sieciowa ma ta opcje :slight_smile:


(E Marek21) #9

moja nie ma:) szukam przejrzałem wszystkie opcje i nie ma czegoś takiego może sie inaczej nazywa


(Enter6000) #10

A co masz w folderze Połączenia sieciowe? (Panel Sterowania>Połączenia sieciowe)


(E Marek21) #11

jest połączenie lokalne przez sieciówke z płyty głównej i połączenie bezprzewodowe, obie sieci są wykrywane tylko nie pobiera adresu z routera (podczas próby zrywa połączenie adsl)


(Redcrow2) #12

2008-07-04_233122vvvvvvvvvvvvvvvv.jpg

... o to mi chodzilo ...mialem podobny problem i to wlasnie było jego rozwiazaniem...Powodzenia:)


(Enter6000) #13

Jakby co... Mój komputer > kliknij prawym przyciskiem myszy > Właściwości > zakładka Sprzęt > Menedżer Urządzeń > w drzewie Karty Sieciowe > NVIDIA... PPM i Właściwości > zakładka Zaawansowane


(Redcrow2) #14

Dokładnie..:slight_smile:


(Kwarc21) #15

Jak masz xp z sp3 to właśnie sp3 robi konflikt.Musisz zaktualizować firmware lub adres wpisać ręcznie.Też mam edimaxa model AR-7084gA.Tu masz adres strony http://www.edimax.pl/pl/index.php .Aha i podaj model routera.Zajrzyj jeszcze tutaj http://www.edimax.pl/images/Image/Firmw ... ervice.htm


(E Marek21) #16

dorcel21 dzięki aktualizacja pomogła:) mam taki sam router, w mojej karcie sieciowej nie ma takiej opcji RedCrow i wiem jak wejść do jej ustawienń tak na marginesie ale dzieki za chęci