Problem z siecią P2P, multimedia

Witam.

Mam internet od multimedii i ostatnio wieczorami mam znaczny spadek transferu w uTorrencie 2.2(od wczoraj można powiedzieć, że częsciej).

1166821321.png

Wczorajszy wynik, a ściągało z zabójczą prędkością ok.100kBps… wynik w utorrencie ok. 3mbps

Ściągam oczywiście legalne rzeczy, z prywatnego trackera, które są udostępniane z shella.

Z http://noc.gts.pl/ ściąga tyle co powinno…

Co może być tego przyczyną?\

Pozdrawiam

Wielu takich jak Ty siedzących przed komputerem i łącza się zapychają :stuck_out_tongue:

Już się nie ośmieszaj, do tego to nie ma nic do rzeczy :wink:

Nie ma nic do rzeczy, że są udostępniane z shella?? :D:D:D

wielu takich jak ja hmm… codziennie wieczorem, bez dnia przerwy?

Nie ma nic do rzeczy - transfer i tak idzie do Ciebie przez łącze MM i to ono jest zapchane. mogą też być zapychane łącza MM na “świat” .

Mam to samo, też MM - w jeden dzień OK, w inny zauważalnie gorzej - jak zimno/deszczowo to gorzej, jak cieplej i mniej przed kompem siedzą to lepiej wszystko działa :wink:

Setki, tysiące… takich jak Ty zapychających Multimedii łącza :wink:

Dzień w dzień o tej samej porze, o tej samej godzinie, mniej więcej o tyle samo obniżając transfer??

Chodziło mi o to, że to nie wina trackera.

Tak. Myśl globalnie (o tych tysiącach userów przed kompami z odpalonym Torrentem)

W każdej sieci jest to zauważalne - w jednej mniej w drugiej bardziej.

Tracker też jest jakimś łączem podłączony to globalnej sieci i ono też może się zapychać. Ten tracker jest np. szybkim łączem połączony z serwerami Neo i będzie OK, a z MM ma kiepskie połączenie (i np. po drodze obiegnie całą Europę do tego przez Amerykę południową).

Inny tracker ma super łącze z MM i będzie śmigać a user z Neo będzie się wkurzać, że u niego się tnie :wink:

Ale kilkanaści kont shell ( w tym kilka Gb), mniej prawdopodobne.

A w sobote wszyscy sprzątają w domu, odpoczywają, a do komputera do poniedziałkowego iweczoru się nie zbliżają?

W sumie to może mieć kilkadziesiąt Gb (odczujesz to jak się bezpośrednio do trackera podłączysz) ale zależy jaką drogą dostaje się do MM (czy ma bezpośrednie łącze z MM czy po drodze kilkanaście przeróżnych sieci i węzłów)

Powtarzam - myśl o tysiącach userów a nie o kilku/kilkunastu.

Możesz sprawdzić drogę jaką pokonują Twoje pakiety jakie mają opóźnienia po drodze do tego trackera, wydając polecenie traceroute http://pl.wikipedia.org/wiki/Traceroute

O szczegółach niech inni napiszą, nie jestem w tej dziedzinie specjalistą.

O to mi właśnie chodzi w sobote jest wszystko ok… Gdzie te Twoje tysiące userów ;)?

W sobte powinno być największe zamulenie, a przynajmniej takie samo jak w tygodniu roboczym.