Problem z siecia przez wifi Xp ( komp stac ) -> Vista (lap)

Witam !!

Mam dwa wielkie problemy i brak sil na ich rozwiazanie ( siedze nad tym juz TYDZIEN !!

W jednej sieci nie mogą być te same IP na dwóch komputerach. Druga sprawa - muszą być w tej samej puli czyli, np:

1 komputer: 192.168.0. 10

2 komputer: 192.168.0. 20

Oczywiscie jesli przelaczam na polaczenie przez kabel to zmieniam IP w wifi to jest oczywiste ze nie moga pracowac na tych samych parametrach … ale i tak sprawdzilem z 10 i 20 ale niestety nie pomoglo … I tak bardzo dziekuje za propozycje i checi pomocy .

pingujac zauwazylem jedna dziwna rzeczy , mianowicie jesli wpisze komende “ping komp2” komputerze o tej samej nazwie ( blaszak z XP) to wyskakuje mi prawidlowy adres IP 192.168.0.1 natomiast gdy wpisze na lapku z Vista “ping komp1” ( on ma nazwe komp1 ) wowczas zamiast wyrzucic mi IP 192.168.0.2 daje napis ze pinguje "komp1 [fe80] . wiec moze one sie nie widza przez wifi ani blaszak nie widzi lapka bo ma zly adres narzucony !!

a teraz zauwazyl;em ze w pierwszym poscie popelnilem blad oczywiscie ustawienia IP sa rozne i na jednym kompie jest 192…1 a na drugim 192…2 . jeszcze raz prosze o pomoc