Problem z siecią [Router + AP]

Dzień dobry, mam pewien problem z siecią i mam nadzieję na uzyskanie pomocy, bo już nie mam siły na użeranie się z tym.

Kabel telefoniczny który doprowadza mi Neostrada wchodzi do routera edimax AR-7024-A z tego routera idą 2 kable LAN do 2 komputerów stacjonarnych i jeszcze idzie 3 kabel do tego nowego routera (nazwijmy go C później się przyda) tp-link TD-W8950ND który po wstępnej wojnie udało mi się skonfigurować do rozsyłania sygnału wi-fi. Więc sygnał działa jest widoczny i w telefonie i PSP mogę bez żadnego problemu korzystać z sieci problemy zaczynają się przy laptopie. Więc laptop widzi sieć ale nie może się z nią połączyć tak jakby ten edimax go nie przepuszczał, mogę właśnie dostać się tylko po adresie IP z ulotki do konfiguracji tego właśnie routera. Mapa sieci wygląda tak

komputer----TP-link___brama__x__ internet

co jeszcze zauważyłem że po odpięciu kabla C z tp-linka i podłączeniu do laptopa wszystko działa i kiedy z powrotem podłącze do tp-linka mogę korzystać bez problemu z wi-fi natomiast kiedy włączę i wyłączę komputer ta sama sytuacja co na początku.

Pozdrawiam

Łukasz

Czyli telefon i PSP łączą się bez problemu do TP-Linka, a laptop nie?

W związku z powyższym wątpię, ale przejrzyj ustawienia filtrowania adresów MAC, firewalli i serwerów DHCP na routerach.

A jakbyś pobawił się kanałami? router-blokuje-internet-t482806.html?hilit=inssider#p3044128

Czy laptop nie ma problemów z połączeniem do innych sieci Wi-Fi?

Centrum sieci i udostępniania - z lewej strony wybierz Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi - jest tam sieć z TP-Linka? Jeżeli tak, to usuń i spróbuj połączyć się. Jeżeli nie, to kliknij Dodaj i spróbuj utworzyć profil sieci.

W jakich trybach nadaje TP-Link (b/g/n) i jaką kartę ma laptop? Spróbuj tym też pobawić się.

Przejrzyj: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11996702

Pozdrawiam!

lukasz_n ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.