Problem z siecią vista - xp

Witam wszystkich na tym forum:) mam problem z polaczeniem dwóch komputerów, stacjonarny vista lanem idzie do routera, a natomiast na lapku mam xp. Vista widzi dyski z laptopa normalnie elegancko, lecz nie moge wrzucać na dyski nic;/ wyskakuje komunikat o uprawnieniach juz mnie szlak trafia… Próbowalem chyba wszystkiego i nic;/ natomiast XP widzi dyski visty, lecz nie moge na nie wejsc tylko na public;/Wyskakuje rowniez komunikat o uprawnieniach. Pomocy! wiecie jak to zrobic? czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam:)

Wiemy, ale nie powiemy.

W Vista wyłącz: Udostępnianie folderu publicznego, udostępnianie chronione hasłem.

XP: Zaznacz, że wszyscy mogą modyfikować pliki (piszę z pamięci, a nie chce mi się iść do drugiego pokoju).

Warto też wyłączyć konto gościa.

artureski ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki, jak wrócę do domu to sprawdze. W viście mam wyłączone udostępnianie hasłem. W xp nie pamietam też gdzie to można modyfikowac ale poszperam. I dam znać.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Ok zrobiłem jak napisałeś. W Viscie teraz moge modyfikować pliki :smiley: natomiast w xp nadal problem;/ wyskakuje komunikat: że mogę posiadać uprawnień do używania tego zasobu sieciowego…

Dodane 07.09.2009 (Pn) 17:43

Temat do zamknięcia. Wystarczy kliknąć na dysku prawym właściwości, zabezpieczenia,edytuj, dodaj, wybieramy lokalizacje-wszyscy i po tej czynności windows xp widzi pliki z visty. Pozdrawiam