Problem z siecią w domu. Linksys


(Burnago) #1

Witam. :frowning:

Mój dostawca to ZICOM (kablówka). Miałem w domu gotową sieć... sygnał był podpięty ro routera LINKSYS a z niego wychodził na 3 kompy. Problem polega na tym, że mój braciak zaczął coś tam majstrować i zepsuł całą sieć.

Jak mam to od nowa skonfigurować? wiem, że trzeba coś tam poustawiać na jakiejś stronce ale nie wiem jakiej. Proszę o szybką pomoc. :? :?


(MarS) #2

Zrób reset urządzenia a następnie zaloguj sie do niego przez przeglądarkę i ustaw właściwe parametry sieci. Routery często dysponują opcją tworzenia kopii bezpieczeństwa ustawień by w razie awarii można było je przywrócić. Warto zatem po ustawieniu wszystkich opcji zrobić backup


(Burnago) #3

Ale jak mam sie zalogować? Nie znam adresu... #-o


(Zbych ) #4

192.168.1.1 , nazwa urzytkownika admin , hasło admin


(Burnago) #5

ok zresetowałem ruter, złorzyłem wszystko do kupy, weszedłem na tą stronę i... od tąd jestem zielony. Ma ktoś jakąś instrukcje po polsu jak to skonfigurować? :shock:


(MarS) #6

Szukaj na stronie Linksysa


(Skiff) #7

Wrzuć do komputera płytę od Linksysa jest tam kreator konfiguracji, który mówi co i jak.


(Zbych ) #8

drugie okno kreatora tworzy i uzyskuje połaczenie internetowe , jeżeli router bedzie źle skonfigórowany to nie uzyska dostępu do neta i na tym zakończy się działanie kreatora oczywiście niepowodzeniem.


(Skiff) #9

A dlaczego uważasz, że prouter nie uzyska połączenia z internetem, skoro we wcześniejszych krokach właśnie parametry połączenia się ustawia?