Problem z siecią w Linux Ubuntu Zorin OS 15.2

Witajcie,

mam gorącą prośbę o pomoc, chodzi mi o problem z kartą sieciową w komputerze z Zorin OSem w wersji 15.2. Co jakiś czas korzystania z PCta np. gadania sobie z kumplami przez Discorda internet mi się odcina, nie ma internetu w przeglądarce ale dalej rozmawiam z kolegami na Discordzie i nie ma z tym żadnego problemu. Pomóżcie mi bo mam ten problem od czasu zainstalowania tego OSa a bardzo mi się on podoba :frowning: a przy codziennym korzystaniu z komputera robi się mówiąc lekko irytujące.

Sprawdź czy te strony nie padają z poziomu innego urządzenia, może pech że serwery WWW nie wyrabiają momentami i zabawa z kartą sieciową nic nie da?

No wiesz, używam telefonu na co dzień i to przez WiFi, na Windowsie na tym samym kompie nie miałem takich problemów.

Na tym discordzie rozmawiasz przez komputer czy telefon?

1lajk

Komputer

Znaczy internet jest jak Discord działa. Przeglądarka nie działa. Jaka przeglądarka?

Czy przypadkiem WebSockets/WebRTC nie jest po UDP? Musiałbym sprawdzić, ale zasugerować nie zaszkodzi.

Nie, gadam sobie przez discorda a następnie chcę podczas rozmowy wejść do neta używam Google Chrome nie Chromium, i dowiaduje się, że internetu nie ma… ale jak gadam z kumplami skoro go nie ma? Restart karty sieciowej daje skutek ale tylko na jakieś 30 minut… Niestety ten problem nie objawia się tylko gdy używam discorda, teraz oglądam livea i co jakieś pół godziny muszę restartować kartę sieciową bo INTERNETU NIE MA…

A na innej przeglądarce?

Wiesz co muszę sprawdzić w Firefoxie chociaż internet z tego co widzę to na pasku zadań mam taką ikonkę kabla która kiedy wszystko jest OK jest w środku pusta, lecz kiedy tego neta nie ma to jest w środku ze znakiem zapytania wtedy nie działa internet we wszystkich apkach poza discordem :face_with_symbols_over_mouth:

Zainstaluj ndiswrapper. To jest program do instalacji sterowników kart sieciowych i modemów
windowsowych na linuxie. Może masz nietypową sieciówke i to jest problem. Zajrzał bym tez do opcji zasilania, czy przypadkiem nie oszczędza energii i nie wyłącza karty(chociaż discord by tez nie działał)

1lajk

Dzięki wielkie, zaraz obczaję temat :slight_smile:

I pokaż wynik:
sudo lshw -C network

*-network
description: Ethernet interface
product: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
physical id: 0
bus info: pci@0000:02:00.0
logical name: enp2s0
version: 0c
serial: 1c:1b:0d:e4:e1:b3
size: 100Mbit/s
capacity: 1Gbit/s
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress msix vpd bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt-fd autonegotiation
configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 duplex=full firmware=rtl8168g-2_0.0.1 02/06/13 ip=192.168.0.26 latency=0 link=yes multicast=yes port=MII speed=100Mbit/s
resources: irq:16 ioport:d000(size=256) memory:ef100000-ef100fff memory:e2100000-e2103fff

Kablem masz podłączony net, nie wifi?

tak, kablem sieciowym, to pecet tu nie ma wifi

p kablu to co innego. Kiedyś też tak miałem (net z orange) znak zapytania z 3 dni, samo przeszło a kombinowałem. Chyba router resetowałem do ustawień fabrycznych.

no nie wiem ja mam Inea, zainstalowałem sterownik z płytki dedykowanej sterownik na w10 wiesz z pliku inf sudo ndiswrapper -i rt640x64.inf <— to sterownik do w10 z płytki od płyty głównej. Zobaczę czy się poprawi, wielkie dzięki za pomoc i za poświęcony czas :slight_smile:, na razie zawieszam temat, jak po jakimś czasie nic się nie będzie psuć zamknę. Dzięki wielkie i dobrej nocy…

Użytkownik nie może zamknąć tematu kłódką :lock: w którym są jakieś odpowiedzi (usunięcie odpowiedni nie odblokuje usuwania tematu - niby też dostaje kłódkę) a moderatorzy blokują głównie :poop:-burze.

Jedyna opcja to wyciszenie tematu:

dziękuję, już tak zrobiłem :smiley: