Problem z siecią w Linux Ubuntu Zorin OS 15.2

Witajcie,

mam gorącą prośbę o pomoc, chodzi mi o problem z kartą sieciową w komputerze z Zorin OSem w wersji 15.2. Co jakiś czas korzystania z PCta np. gadania sobie z kumplami przez Discorda internet mi się odcina, nie ma internetu w przeglądarce ale dalej rozmawiam z kolegami na Discordzie i nie ma z tym żadnego problemu. Pomóżcie mi bo mam ten problem od czasu zainstalowania tego OSa a bardzo mi się on podoba :frowning: a przy codziennym korzystaniu z komputera robi się mówiąc lekko irytujące.

Sprawdź czy te strony nie padają z poziomu innego urządzenia, może pech że serwery WWW nie wyrabiają momentami i zabawa z kartą sieciową nic nie da?

No wiesz, używam telefonu na co dzień i to przez WiFi, na Windowsie na tym samym kompie nie miałem takich problemów.

Na tym discordzie rozmawiasz przez komputer czy telefon?

1 polubienie

Komputer

Znaczy internet jest jak Discord działa. Przeglądarka nie działa. Jaka przeglądarka?

Czy przypadkiem WebSockets/WebRTC nie jest po UDP? Musiałbym sprawdzić, ale zasugerować nie zaszkodzi.

Nie, gadam sobie przez discorda a następnie chcę podczas rozmowy wejść do neta używam Google Chrome nie Chromium, i dowiaduje się, że internetu nie ma… ale jak gadam z kumplami skoro go nie ma? Restart karty sieciowej daje skutek ale tylko na jakieś 30 minut… Niestety ten problem nie objawia się tylko gdy używam discorda, teraz oglądam livea i co jakieś pół godziny muszę restartować kartę sieciową bo INTERNETU NIE MA…

A na innej przeglądarce?

Wiesz co muszę sprawdzić w Firefoxie chociaż internet z tego co widzę to na pasku zadań mam taką ikonkę kabla która kiedy wszystko jest OK jest w środku pusta, lecz kiedy tego neta nie ma to jest w środku ze znakiem zapytania wtedy nie działa internet we wszystkich apkach poza discordem :face_with_symbols_over_mouth:

Zainstaluj ndiswrapper. To jest program do instalacji sterowników kart sieciowych i modemów
windowsowych na linuxie. Może masz nietypową sieciówke i to jest problem. Zajrzał bym tez do opcji zasilania, czy przypadkiem nie oszczędza energii i nie wyłącza karty(chociaż discord by tez nie działał)

1 polubienie

Dzięki wielkie, zaraz obczaję temat :slight_smile:

I pokaż wynik:
sudo lshw -C network

*-network
description: Ethernet interface
product: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
physical id: 0
bus info: pci@0000:02:00.0
logical name: enp2s0
version: 0c
serial: 1c:1b:0d:e4:e1:b3
size: 100Mbit/s
capacity: 1Gbit/s
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress msix vpd bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt-fd autonegotiation
configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 duplex=full firmware=rtl8168g-2_0.0.1 02/06/13 ip=192.168.0.26 latency=0 link=yes multicast=yes port=MII speed=100Mbit/s
resources: irq:16 ioport:d000(size=256) memory:ef100000-ef100fff memory:e2100000-e2103fff

Kablem masz podłączony net, nie wifi?

tak, kablem sieciowym, to pecet tu nie ma wifi

p kablu to co innego. Kiedyś też tak miałem (net z orange) znak zapytania z 3 dni, samo przeszło a kombinowałem. Chyba router resetowałem do ustawień fabrycznych.

no nie wiem ja mam Inea, zainstalowałem sterownik z płytki dedykowanej sterownik na w10 wiesz z pliku inf sudo ndiswrapper -i rt640x64.inf <— to sterownik do w10 z płytki od płyty głównej. Zobaczę czy się poprawi, wielkie dzięki za pomoc i za poświęcony czas :slight_smile:, na razie zawieszam temat, jak po jakimś czasie nic się nie będzie psuć zamknę. Dzięki wielkie i dobrej nocy…

Użytkownik nie może zamknąć tematu kłódką :lock: w którym są jakieś odpowiedzi (usunięcie odpowiedni nie odblokuje usuwania tematu - niby też dostaje kłódkę) a moderatorzy blokują głównie :poop:-burze.

Jedyna opcja to wyciszenie tematu:

dziękuję, już tak zrobiłem :smiley: