Problem z siecią Wi-Fi, komputery nie mogą się zalogować do sieci. TP LINK TD-W8901G

Witam, przez ostatnie parę dni miałem problem z internetem, wyskakiwał mi komunikat żeby zainstalować flash playera mimo tego, że był aktualny i nic nie pomagało, nie ładowały mi się strony, cały czas na stronach wymagających flasha pojawiały się komunikaty o akceptacji flasha i dopiero potem streony śmigały jako tako… Jeden z urzytkowników podpowiedział mi, że mój router może być zainfekowany, podał parę linków i poradził bym przywrócił ustawienia fabryczne w routerze, pozakładał hasła i odesłał do czterech linków. Tu link do problemu z flashem: http://forum.dobreprogramy.pl/wirus-w-flash-playerze-t509852/ . Wydaje mi się, że router faktycznie był zainfekowany, zresetowałem go i zrobiłem wszystko jak jest napisane w tym linku http://www.tp-link.c…icle/?faqid=568 , podziałało - problem flasha i komunikatów zniknął.

 

Ale do SEDNA SPRAWY

 

Teraz pojawił się inny problem. Mianowicie kiedy w ustawieniach rutera (tp link TD-W8901G) wybieram w opcji Broadcast SSID “YES” i utalam hasło na sieć internetową, to jedne laptopy mogą się połączyć z siecią, inne laptopy nie, gdy nie ustalam żadnego hasła (Authentication Type jest na Disabled) to mogą się do sieci logować wszystkie laptopy, kiedy ustalam Broadcast SSID na “No” żaden laptop nie może zalogować się do sieci. Mam 3 laptopy w domu i żeby wszystkie 3 miały internet, to musi sieć być bez hasła czyli każdy sąsiad może kożystać z mojego internetu. O co może chodzić? Dodam, że wcześniej, tj. rano sieć działała dla wszystkich laptopów prawidłowo tylko wyskakiwały te kompunikaty z flashem na wszystkich laptopach, nie ładowały się strony itp.

 

Router Tp Link TD-W8901G

Sprawdzałeś datę systemową w routerze? Czasami takie cyrki się dzieją jak nie pobierze aktualnej…

Po drugie - nie jest dziwne, że jak ukrywasz rozgłoszenie to żaden laptop nie widzi sieci (kiedy ustalam Broadcast SSID na “No”) - z choinki się urwałeś? :slight_smile:

Ustaw hasło, wyrejestruj sieci w laptopach - pewnie masz zapamiętane stare ustawienia, podaj nowe hasło.

Powinno pomóc.

A jak sprawdzić datę systemową w routerze?

 

EDIT:

 

Dobra, poradziłem sobie. Utworzyłem nową sieć, tzn. nowe połączenie dla użytkowników internetu, tamto usunałęm, pozakładałem nowe hasła na router i swoją sieć i wszystko hula.

 

 

Jeszcze mam jedno pytanie. Czy jeżeli mam internet w neostradzie 10Mb/s, a wynajmuję domki na wakacje, to czy mogę dla wczasowiczów ustalić inną sieć na na przykład 2 Mb/s, a dla siebie mieć swoją sieć na 8 Mb/s ?

 

Router Tp Link TD-W8901G

Reguły trzeba ustawiać na każde IP, jest to dość kłopotliwe… Musiałbyś wyłączyć DHCP, ale pewnie jakieś smartphony są podłączone pod router i na każdym musiałbyś ustawiać osobny adres.