Problem z siecią Wi-fi w lapku

Witam mam bardzo dziwny problem z siecią wi-fi, teraz go opiszę:

Posiadam laptopa Acer Aspire 5742G, router TP-LINK TL-WR740ND oraz internet kablówkę. Gdy zresetuję router i próbuję się połączyć przez mojego lapka przez wi-fi to wszystko działa, ale gdy np zamknę lapka i . za 2h chcę ponownie się połączyć przez tą samą sieć to niestety już nie ma szans dopiero restart routera pomaga, i teraz pytanie w czym jest problem? dodam że mieszkam z 2 kolegami i też mają lapki przez wi-fi podłączone ale oni tego problemu nie mają zawsze im się łączy przez wi fi a u mnie niestety nie…opowiem pokrótce jak to wygląda: Zasięg FULL klikam “połącz” i próbuje łączyć, po chwili łączy ALE (gdy otworzę listę sieci to na tej mojej jest coś takiego "połączono,brak dostępu do internetu, połączono, dostęp ograniczony i nie ma internetu, i po kilku sekundach rozłącza się i ponownie łączy i tak w kółko ale tak żeby połączył się na stałe i był internet to nie ma szans dopiero restart routera pomaga, dodam że czasami połączy się z netem ale to dosłownie na 1-2min…w czym jest problem? dodam że kumple tego problemu nie mają aha mało tego… jeśli np utworzę hotspota w komórce i próbuję się połączyć lapkiem przez wi-fi to nie ma tego problemu…myślałem że wina leży po stronie karty wi-fi więc aktualizowałem sterownik ale to nic nie dało…co jest nie tak czy może być uszkodzona karta wi-fi? Pozdrawiam i czekam na pomoc :).

Sprawdź jak wygląda sytuacja gdy do internetu podłączysz tylko swojego laptopa. Możliwe, że jest jakaś niekompatybilność pomiędzy routerem i kartą wifi. Możesz spróbować zmienić rodzaj czy klucz szyfrowania na inny, zmienić szerokość kanału czy sam kanał na inny i zaobserwować efekt. Gdyby nie pomogło nic z tych rzeczy spróbuj wyłączyć tryb 802.11N na karcie.

Możesz jeszcze spróbować wejść w Panel sterowania\Sieć i Internet\Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi, usunąć wszystkie sieci, jakie masz zapisane i na nowo się podłączyć.

Spróbowałbym też przeskanować komputer adwcleaner, ccleanerem. Miałem podobną sytuację, ale wtedy wina leżała w rejestrze i w liczbie zapamiętanych sieci, dopiero czyszczenie w rejestrze pomogło - chociaż osobiście nie polecam. Zobacz jeszcze, czy nie masz jakiegoś dodatkowego managera połączeń Wi-Fi z intela itp (dla testu używaj tylko tego windowsowego). Jak masz możliwość, sprawdź na routerze, czy przypadkiem nie macie rezerwacji adresów IP po mac adresie - możliwe że się z kimś “nakładasz”.

Jest jeszcze opcja, że miejsce w którym siedzisz idealnie pokrywa się z zasięgiem jakiejś innej sieci i wtedy będziesz miał takie zakłócenia. Pomoże wtedy zmiana kanału na jakim działa twoja sieć wifi.

[Przemek]

Może mi umknęło. Karta Broadcoma, czy Atherosa?