Problem z siecią wi-fi

Na początek się usprawiedliwię, że jestem laikiem, więc wybaczcie, jeśli coś będzie banalne.

Otóż, mam problem ze skonfigurowaniem sieci wi-fi w domu. Już wcześniej miałem laptopa ( z xp) podłączonego bezprzewodowo do routera D- linka 514. Działało wszystko ok, gdy znajomi próbowali się podłączyć do sieci również nie było problemów. Ostatnio kupiłem 2go laptopa, z Vistą niestety. No i nie mogę jej podłączyć jako 2gi komputer. Stary działa cały czas bezprzewodowo ok, ale na nowym, mimo, że łączy się z siecią, wyskakuje komunikat “tylko lokalne” i nie łączy się z netem. Próbowałem coś kombinować (pytając mądrzejszych i czytając w sieci), ale nic nie działa.Sprawdziłem nawet jakie są ustawienia starego (działającego kompa): IP 89.77.165.63; maska (choć nie wiem co to jest) 255.255.255.0i brama domyślna 89.77.165.1. Próbowałem wpisać te IP na sztywno do nowego kompa, też IP routera 192.168.0.1 ( ktoś tu chyba coś takiego proponował), ale nadal nic. A do tego nie mogę wejśc na stronę routera. Poradzcie co mam robić, bo nie mam już alternatywy>

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=7&t=322860 Prosze bardzo :slight_smile:

culo , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif