Problem z siecią wifi poprzez router wisp na 2wa komputery

Witam jak w temacie, od momentu zmiany providera co jakiś czas nie działają mi strony na kompie.

Raz działają raz nie.

Np. wchodzę na opendns.com jest okej, po chwili pokazuje

co najfajniejsze inne strony działają.

Jeszcze lepsze jest to, że idę na drugi komp i opendns.com tam działa…

Drugi przykład: wchodzę sobie na ikariam.pl działa, chcę się zalogować na serwer MY bo tam gram to wyskakuje mi komunikat tak jak ten wyżej…

po jakimś czasie sprawdzam, działa…

Mam roter tp-link tl-wr543

Próbowałem ręcznie ustawiać dnsy, ale jest to samo… zaczyna mnie to już wkurzać :confused:

W razie braku zawartej małej ilości informacji proszę napisać to dodam :slight_smile:

Z góry dzięki :slight_smile:

Ale z tego co ja widziałem to w TP-Link Tl-WR543 nie ma trybu WISP, chyba, że jakaś inna wersja albo wypuścili nowy firmware gdzie ten tryb WISP jest, a takto to w nim jest tylko AP i APC, APC nie robi maskowania od strony radia tak jak WISP i w tym trybie pójdzie tylko jeden komputer za APC, reszta komputerów się nie połączy z netem albo obydwa komputery w tym przypadku będą się “siłować” o Internet.

TL-WR543G ma wisp, przynajmniej tak mam na pudełku napisane, w modzie AP Client Rputer Mode ma WISP

W przypadku poprzedniego providera nie miałem najmniejszych problemów z netem, pppoe było

W przypadku tego jest logowanie na 192.168.1.1 w mikrotiku

specyfikacja :stuck_out_tongue:

Standardy IEEE 802.11b/g, IEEE 802.3/u/x, IEEE 802.1x

 Porty 4x 10/100 Mbps RJ-45

 Pasmo częstotliwości 2400 MHz - 2483,5 MHz

 Modulacja BPSK,QPSK,CCK,OFDM

 Tryby pracy AP ROUTER / [b]WISP[/b]

 Liczba kanałów 13

 Max. prędkość transmisji 54 Mbps

 Max. moc 20 dBm

 Antena dołączalna SMA-RP,4 dBi

 Bezpieczeństwo WLAN WEP 64/128/152-bit,WPA,WPA2,TKIP,AES

 Pozostałe funkcje NAT, DHCP Server, Firewall, MAC/IP Filtering

 Dopuszczalna temperatura pracy 0°C ÷ 40°C

 Dopuszczalna wilgotność otoczenia 10% ÷ 90%,niekondensująca

 Zasilanie zasilacz 9V DC 0.8A,~230V 50Hz

soft mam

Firmware Version:

3.6.1 Build 071010 Rel.33028n

Hardware Version:

WR543G v2 081520C2

kiedyś zmieniałem, nie pamiętam :stuck_out_tongue:

Zauważyłem właśnie coś istotnego chyba raczej… przepiąłem wtyczkę w inny port i ikariam nie działał

zmieniłem spowrotem i zadziałał…

Faktycznie jest niby to podpisane jako WISP, ale raczej działa jako APC.

Poprzednio nie miałem najmniejszego problemu z siecią jak już pisałem, więc musi to być WISP :slight_smile:

Może później soft zmienie na routerze, może to coś da…

Puki co ulubione strony dodałem do WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts i smigają :wink:

Może nie musi :smiley:

Mógł admin nie robić za wiele restrykacji albo wcale i dlatego bez problemu się łączyłeś, sprawdzić nie mam jak bo żeby zobaczyć opcję APC/WISP musiałbym zapisać zmiany, a później na nowo ustawiać klientowi tryb AP i szyfrowanie itp. a klucza nie znam jaki posiada do WiFi, więc nie mam możliwości sprawdzić.