Problem z siecia WiFi

otoz, mam 2 karty bezprzewodowe 1 x PENTAGRAM horNET Wi-Fi PCI P 6121-L2 + WiFi inteloskie na standardach A/G/N w notku, chcialem zalozyc sobie siec bezprzewodowa w domu BEZ routera powod? komp stacjonarny i tak chodzi praktycznie 24h/doba, wiec zakupilem w/w karta sieciowa, podczas konfiguracji sieci pojawilo sie kilka problemow otoz: jesli robie siec “infrastructure” karta wifi na notku nie wykrywa mi jej nawet po wprowadzeniu adresu MAC [a moze zle go wprowadzam? :/], gdy robie siec AD HOC na notku siec jest wykrywana moge pingowac obydwa kompy ale nie mam dostepu do plikow na stacjonarnym i odwrotnie, ani tez nie mam netu na notku, jesli chodzi o wlaczenie uslug dns wins dhcp etc wszystko niby dziala w windowsie ale w oprogramowaniu od pentagrama status uslug dhcp jest wylaczony, moze ktos mial juz taki problem? albo zna ktos jakies oprogramowanie do tworzenia sieci wi fi? albo poprostu mi wyjasni krok po kroku jak skonfigurowac siec tak zeby na obu kompach byl net i wlaczone udostepnianie plikow, z gory dzieki.

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 0:32

mozna zamknac, sam sobie poradzilem.