Problem z siecią z ukrytym SSID

Witam

problem jest następujący

jest sieć z kilkunastoma komputerami, chcę dodać kolejne ale nie umiem tego zrobić

gdy sieciówka nie znajduje mi SSID sieci :frowning:

znam wszystkie dane: SSID (widze je na innych komputerech), klucz WEP

karty sieciowe są nowe i widzą inne sieci

systemy Win XP

nie potrafię po prostu ruszyć tego jeżeli sieciówka nie pokazuje mi sieci

proszę o podpowiedź

pozdrawiam

PAweł

Może spróbuj tymczasowo ustawić widoczne SSID sieci, podłączyć komputery, i jeżeli chcesz, to ukryj je znowu.

W tym celu wejdź na router, w zakładce najprawdopodobniej Wireless, choć w różnych routerach jest różnie, dla routera linksys, masz tak jak niżej:

Zakładka Wireless:

Okno Wireless-?Basic wireless Settings:

Wireless Network Mode:

Wireless Network Name (SSID): “nazwa sieci”

Wireless Channel:

Wireless SSID Broadcast: ustaw SSID widoczny

Źródło

Chciałbym tak zrobić ale mój szanowny poprzednik administrator ustawił hasło do router którego łaskawie zapomniał !!

mogę ostatecznie zrobić reset routera i skonfigurować od początku ale to dodatkowa robota

musiałbym odnaleźć parametry dostępu do internetu (to jest modem/router) a z tym będzie pewnie jak z tym hasłem :frowning:

no i nie wiem jak reszta sieci mi się zachowa, czy nie bede ich musiał od nowa konfigurować

mam nadzieje na jakieś rozwiązanie bez resetowania routera

pozdrawiam

Jeżeli podajesz wszystkie dane manualnie sieci to powinna ona bez problemu śmigać, no chyba że któraś z wartości jest nieprawdziwa, lub możesz mieć wyłączoną opcje “połącz nawet jeśli sieć nie nadaje”

Niewidoczne SSID sieci możesz odczytać programami Kismet lub Airjack

:slight_smile:

No niby tak robię jak być powinno ale nie chce to ruszyć z miejsca

jak konfiguruje przy widocznym SSID korzystając w windowsowskiego kreatora

to mam tak:

samo mi znajduje tą nazwę SSID (np. JAKASNAZWA) i potem podaję tylko klucz i w zasadzie to wszystko

potem tą nazwę mogę odczytać we właściwościach połączenia ale wtedy jest już zapisana szesnastkowo

a jak nie odnajdzie mi tej sieci samo (tak mam teraz) to wpisuję ręcznie SSID (próbowałem nazwę słowem i szesnastkową)

podaję WEP i nie chce połączyć

dzięki za te programiki na pewno się przydadzą

tak się jeszcze zastanawiam może robię to zły sposób ?? może ktoś poda link do tutka jak to konfigurować w takiej sytuacji

albo chociaż podpowie od czego zacząć

Pytanie fundamentalne - po co ukrywasz nazwę sieci? Przecież jedyne co to daje to kłopoty. Daj sobie spokój z takim “zabezpieczeniem” a zainteresuj się włączeniem realnego zabezpieczenia dostępu jak np. WPA2 (nie WEP)