Problem z siecią: zacina, zawiesza, blokuje się

(Poccnr) #1

Cześć!

1. Piszę do Was z prośbą o pomoc. Niedawno trafił do mnie PC z odzysku. Mimo, że nie potrzebuję go do zadań specjalnych, a tylko jako "przechowalnia" plików, mam kłopot z połączeniem internetowym.

O ile stronki internetowe ładują się przyzwoicie, to gorzej jest gdy włączam więcej kart przeglądarki, a jak już wł. YT- to już zupełna klapa. Muzyka się zacina, blokuje w połowie.

1. Mam też kłopot, bo co jakiś czas komputer mimo dobrych ustawień w BIOS'ie, co jakiś czas restartuje datę i godzinę i zupełnie nie wiem co może być przyczyną...? Czytałam, że to może być wina baterii, która znajduje się wew. komputera. Jak myślicie, powinnam ją wymienić?

System "odchudziłam" wg instrukcji znalezionej tu na forum oraz ustawiłam wszystko najlepiej jak potrafiłam, ale chyba coś przeoczyłam, że takie rzeczy się dzieją. Proszę o poradę oraz pomoc.

1. Jeśli zasugerujecie zakup nowej karty sieciowej, to jaką powinnam wybrać? Jak dopasować kartę do komputera?

Kilka screenów, proszę o informację co dorzucić by temat uzupełnić.

Z góry dziękuję za pomoc i każdą poradę! :slight_smile:

PC.JPG

C.JPG

PC2.JPG

(falcon89) #2

Ad 1. Według mnie problemem jest stary i słaby procesor, oraz to że komputer (w sensie podzespoły) może się przegrzewać. Dysk pewnie też szału nie robi.

Ad 2. Opis ewidentnie wskazuje na rozładowaną baterię podtrzymującą ustawienia biosu, wymień ją (kosz ok 5zł), ustaw datę i godzinę w biosie.

Ad 3. Nowa karta sieciowa zapewne tu nie pomoże.

(roobal) #3

Procesor szału może nie robi, ale YT powinien na tym na najniższych jakościach działać. Flash niestety jest zasobożerny, więc zobacz czy na html5 też są zacinki. Na YT oprócz filmików jest też pełno flashowych reklam, animacji itp. Spróbuj je przyblokować dowolnymi wtyczkami i zobacz czy problem nadal występuje.

(Poccnr) #4

Do blokowania reklam używam AdBlock. Działa dobrze, reklam i animacji nie ma zupełnie.

Nie bardzo rozumiem to zdanie: "Flash niestety jest zasobożerny, więc zobacz czy na html5 też są zacinki. "

Co mam zrobić?

(falcon89) #5

Flash bardzo obciąża procesor.

Na tej stronie https://www.youtube.com/html5?hl=pl&gl=PL kliknij Chcę używać odtwarzacza HTML5 i sprawdź czy nadal występują problemy na YT.

(Poccnr) #6

Mam to włączone cały czas. Spróbowałam wyłączyć, ale na domyślnym odtwarzaczu to samo :frowning:

Proszę zapoznać się z treścią regulaminu forum i punktem dotyczącym rozmiarów dołączanych do postów obrazków. Ostatni raz poprawiam po Tobie obrazki, kolejne posty z nieregulaminową grafiką będą automatycznie usuwane.

roobal