Problem z siecia

Witam posiadam ruter pentagram cerberus P 6311-07A do których mam podłączone 3 komputery wszystko działało bez zarzutu . wczoraj rano wchodze na kompa i pokazuje mi sie komunikat “kabel sieciowy jest odłączony” na ruterze niy swieci sie juz lampka lan2 która swieciła . posiadam karte sieciowa Realteka RTL9139. Nie ukrywam ze jestem w tym zielony proszę o pomoc.

sprawdź inny kabel, spróbuj go docisnąć do ubu gniazd. Zmień również nazwę tematu ;]

chodzi o przełączenie kabla Lan to innej wtyczki w ruterze?

Koledze chodziło o to, żebyś wziął jakiś inny kabel, bo ten z którego korzystasz mógł się jakoś uszkodzić. Czasami manipulowanie wtyczką coś pomoże. Przepiąć kabel do innego gniazda w routerze też oczywiście możesz.

wiec tak tej drugiej opcji juz probowalem i niestety jest tak samo na jednym komputerze (na którym ruter jest podłączony bezposrednio jest net) a na pozostałym niy mo . pujda kupic kabel i zobaczymy co z tego bydzie

pójdę

Zanim wybierzesz się do sklepu, sprawdź na kablu którym obecnie podłączony jest inny komputer.

loozak77 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.