Problem z siecia

nie wiem czy to moze byc w tym temacie ale mam problem z siecia .jeden koputer mam w pokoju a drugi w pywnicy polaczone sa oba przez kabel czyli ten pierwszy prosto przez kabel do rutera a drugi jest polaczony przez siec elektraczna do rutera firmy devolo.problem jest w tym ze nie moge skonfigurowac sieci tak zeby pliki z jednego kompa odczytac w drugim.oba maja windows 7.probowalem zmienic ip jak w pordnikach to znowu nie bylo internetu .czy ktos mi moze pomoc jak to zrobic

Ogólna zasada jest taka, że żeby się kompy widziały w sieci, muszą być w tej samej grupie roboczej i mieć ustawiony na udostępnianie przynajmniej jeden katalog (w WinVista/7 jeszcze musi być włączone udostępnianie plików w “Centrum sieci i udostępniania”).

PS. IP ma mało do “gadania”, bo to router przydziela adresy, jak w systemie zmienisz IP to router “zgłupieje” i kompa nie przyjmie “pod swe skrzydła” :wink:

mario311278 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.