Problem z sieciami P2P

Mam pytanie do userów mieszkających w Szklarskiej Porębie koło Jeleniej góry, którzy pracują na neostradzie , czy u Was chodzi Kaza i Emule - czy jest blokada i ewentualnie co pracuje poprawnie aby móc ściągać.

Mimo iz nie mieszkam w zainteresowanej okolicy przez ciebie.

To bardzo zastanawia mnie jak na neostradzie są poblokowane programy p2p.

Czy porty są zablokowane czy czym się to objawia :?

Tam zawsze występuje problem - problemy z centralą.

W kompie wszystko gra.

Podpinałem pod tamto neo swojego lapa i jest to samo,a u mnie na mojej neostradzie w Jeleniej Górze na lapie wszystko gra.

Dziwne neo raczej nic nie blokuje p2p. To neo jest centralnie podłaczone do tego kompa czy jakos dzielone i jaki to modem.

Wystarczy że centrala zablokuje działanie P2P i tu nie ma problemu, bo jest w pełni elektroniczna.

Modem zwykły Sagem na jeden komp i był podmieniany.

Ale są to domysły dokąd nie wypowiedzą się userzy ze Szklarskiej Poręby.

A co na twój problem centrala TPSA, zgłaszałes im to.

Sprawdzałęs czy napewno te porty są zablokowane, a moze czasem je coś blokuj :?

W eMule jak sprawa wygląda z testem portów, ogólnie jak objawia się ta nie moc.

Brak konkretnej odpowiedzi na temat tej centrali - jest to moduł elektroniczny centrali bezobsługowy.

Porty wyglądają że są odblokowane(ale sprawdzę jeszcze programami - uruchamiałem tylko różne odmiany Kazy - porty ustawiałem różne np 21,80,powyżej 5000 i kaza nie łączy z sieciami P2P - co dziwne strona startowa Kazy ładuje się bez problemu,oczywiście system(system świeży XP z SP2) i firewale nie blokują Kazy.

W najbliższym czasie będę w Szklarskiej to sprawdzę jak działa Emule i pokombinuję.

Doczytałem się że wcale nie trzeba blokować portów wystarczy że zablokuje się dany program

po cechach protokołu sieciowego.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … =96&t=3535

Ale dalej trzeba mi informacji od userów ze Szklarskiej Poręby.