Problem z simpler.exe


(Greenadikt) #1

podczas uruchamiania kompa cały czas wyskakuje komunikat że wystąpił problem z aplikacją "simpler.exe" i zostanie ona zamknięta, wie znajduje tą aplikacje skanują ją nortonem i wykrywa że to wirus więc usówam z kompa ale po ponownym włączeniu jest to samo, jak to usunąć na dobre?

I druga troche mniej ważna sprawa odnosi się "norton Internet security 2004" również podczas włanczania kompa nagle na cały monitor wyskakują okienka skanujące poczte (jaką nie mam pojęcia) i komunikat z nortona że nie można wysłać e-maila do zupełnie nie znanego mi adresu, a więc zakańczam zadanie w menadzerze okienka znikaja ale również znika funkcja auto-protect w nortonie i nie można jej ponownie włonczyć, jak by ktoś wiedział co z tym fantem zrobić będe wdzięczny.

a tu zamieszczam loga:


(Joan Sunshine) #2

Ściągasz GMERA

W zakładke CMD -> CMD wklej:

Klikasz Uruchom

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole "Fix checked" :

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:


(Gutek) #3

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222


(Greenadikt) #4

w GMERa wystąpiły błędy z usówaniem plików i po zresotowaniu kpmoa dalej jest ten simpler.exe co zrobić powtórzyć wszystkie kroki jeszcze raz ?


(Gutek) #5

Użyj Pocket Killbox. Zaznaczasz opcję Delete on Reboot oraz All Files i w polu Full Path of File to Delete wklejasz ścieżki

C:\WINDOWS\System32\rpcc.dll

C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Uninstall.exe i naciskasz X czerwony. Program poprosi o reset kompa ... czyli resetujesz.