Problem z SIMS 2

Witam,

Zainstalowałem córce na komputerze grę SIMS 2.

Wszystko działa bez problemu ale tylko do momentu, gdy córka chce zapisać prowadzoną grę.

Po kliknięciu odpowiedniej ikony w grze, najpierw ekren “zamiera” a po chwili staje się kompletnie czarny

i nie reaguje na żadne działania (dźwięk jest dalej odtwarzany). Pomaga dopiero restart komputera ale oczywiście gra nie zostaje zapisana.

Dodam, że:

Gra jest oczywiście oryginalna.

Odinstalowanie, przeczyszczenie rejestru i ponowna instalacja nic nie dały.

Karta graficzna nie była podkręcana i z ŻADNĄ aplikacją ani grą nie stwarza żadnych problemów.

Czy ktoś z graczy mógłby mi cos poradzić?

A może powinienem umieścić ten temat w dziale problemy…?

Pozdrawiam,

Sdar

może zainstaluj inne stery jak masz najnowsze to daj starsz a jak starsze to daj najnowsz może coś pomoże :?

Najpierw miałem najnowsze Catalysty teraz mam Omegi ale nic to nie zmieniło :frowning:

Dziwne jest to, że problem pojawia się tylko i wyłącznie przy SIMS 2

Może ktoś miał lub ma podobny problem…?

Sdar

Może brakuje miejsca na dysku na zapisanie stanu gry, choć nie sądzę by tak było-raczej byś dostrzegł. Ja mam np w PES-ie 4 tak, że gra zacina mi się na dobre jeśli mam dużo procesów właczonych, np u mnie F-secure 16 procesów zajmuje, tak wiec przed grą muszę wylaczyc mojego antywirka-firewalla zarazem-może u Ciebie też coś “blokuje”, bo niewątpliwie zapisywaniu stanu takiej gry jak The sims 2, gdzie jest sporo szczegółów(dość duże rozmiary plików użytkownika) może uniemożliwiac np brak pamięci wirtualnej, czy coś w tym stylu…

Miejsca na dysku nie brakuje z cała pewnością.

Spróbuję jednak pomysłu z uruchomieniem gry przy wyłaczeniu wszystkich zbędnych procesów. Jeśli to nie pomoże to wrócę tutaj po dalsze rady :wink:

Sdar