Problem z skopiowaniem płyty DVD z Vistą

(levisek82) #1

Witam mam bardzo wielki problem młodsza siostrzenica porysowała mi płytę instalacyjną z Windows Vista kupioną 3tyg temu płyta leżała na stole po instalacji już a siostrzenica długopisem pociągneła i jest ryska i nie mogę jej skopiować wyskakuje błąd próbowałem zrobić obraz iso zrobic kopie w locie nie idzie. Ratunku może ktoś ma pomysł jak skutecznie przekopiwac zawartość płyty na dysk twardy bym mógł zrobić kopie

(Irydium) #2

Jeśli rysa jest głęboka to programy do odzyskiwania zniszczonych płyt Ci nie pomogą. Zawsze możesz pobrać obraz Visty z sieci P2P, jeśli masz nalepkę autentyczności z kluczem i dowód zakupu, ale nie masz pewności czy taki obraz nie będzie zainfekowany wirusem.

Może któryś z użytkowników zrobi kopię swojej Visty i się podzieli.

(greh) #3

Wątpię, że tak nagrana płyta Ci wystartuje żeby zainstalować Windows. :wink:

(levisek82) #4

Właśnie nie chcem pobierać Visty z P2P za bardzo bo są scrakowane a mi potrzebny szysty obraz. Rysa nie jest głęboka aż tak ale laser jej nie czyta przy kopiowaniuo to chodzi może ktoś zaproponuje dobry program do tego?

(greh) #5

Zaryzykuję. :wink:

Alcohol 52%.

(fiesta) #6

Napisz do M$ o udostępnienie nośnika z systemem.

8)

(Semtex) #7

Jeżeli nie jest głęboko porysowana to zainteresuj się ostatnim postem w tym linku

(levisek82) #8

fiesta to jest dodatkowy koszt już pytałem 116zł za nosnik

(Toffik325) #9

116zł? Bezsensu, powinna być jakaś gwarancja, czy coś, przecież system za 1000zł (w tym OEM za 400zł) to nie jest takie "bele co".

Może napisz do M$ w sprawie "odnowy" nośnika. Dokładniej chodzi mi o wyszlifowanie dysku z rys.

Ja mojego 2-letniego, porysowanego NFS Carbona wysłałem do EA, a oni mi bez problemu wyszlifowali i odesłali, a w sprawie 10x droższego systemu takie jaja... Cyrk na kółkach.