Problem z skopiowaniem płyty DVD z Vistą

Witam mam bardzo wielki problem młodsza siostrzenica porysowała mi płytę instalacyjną z Windows Vista kupioną 3tyg temu płyta leżała na stole po instalacji już a siostrzenica długopisem pociągneła i jest ryska i nie mogę jej skopiować wyskakuje błąd próbowałem zrobić obraz iso zrobic kopie w locie nie idzie. Ratunku może ktoś ma pomysł jak skutecznie przekopiwac zawartość płyty na dysk twardy bym mógł zrobić kopie

Jeśli rysa jest głęboka to programy do odzyskiwania zniszczonych płyt Ci nie pomogą. Zawsze możesz pobrać obraz Visty z sieci P2P, jeśli masz nalepkę autentyczności z kluczem i dowód zakupu, ale nie masz pewności czy taki obraz nie będzie zainfekowany wirusem.

Może któryś z użytkowników zrobi kopię swojej Visty i się podzieli.

Wątpię, że tak nagrana płyta Ci wystartuje żeby zainstalować Windows. :wink:

Właśnie nie chcem pobierać Visty z P2P za bardzo bo są scrakowane a mi potrzebny szysty obraz. Rysa nie jest głęboka aż tak ale laser jej nie czyta przy kopiowaniuo to chodzi może ktoś zaproponuje dobry program do tego?

Zaryzykuję. :wink:

Alcohol 52%.

Napisz do M$ o udostępnienie nośnika z systemem.

Jeżeli nie jest głęboko porysowana to zainteresuj się ostatnim postem w tym linku

fiesta to jest dodatkowy koszt już pytałem 116zł za nosnik

116zł? Bezsensu, powinna być jakaś gwarancja, czy coś, przecież system za 1000zł (w tym OEM za 400zł) to nie jest takie “bele co”.

Może napisz do M$ w sprawie “odnowy” nośnika. Dokładniej chodzi mi o wyszlifowanie dysku z rys.

Ja mojego 2-letniego, porysowanego NFS Carbona wysłałem do EA, a oni mi bez problemu wyszlifowali i odesłali, a w sprawie 10x droższego systemu takie jaja… Cyrk na kółkach.