Problem z skrótami do www


(Xardas20) #1

Witam mam następujący problem trochę manipulowałem w opcjefolderów>typy plików (typ pliku skrót internetowy) >zaawansowane zaznaczylem na moment checkbox'a zawsze pokazuj rozszerzenia i zastosowalem zmiany. Następnie chciałem ukryć ponownie poprzez odznaczenie lecz mimo akceptaji zmian rozszerzenia skrótów sa nadal widoczne *.url co zrobić (pomaga jedynie ukryj rozszerzenia znanych typów plików) ale domyślnie nie obejmuje to skrótów url. Ps. chciałem również narzucić by skróty do www otwierały się w firefox'ie a nie w ie (mam 2 przeglądarki) próbowałem dla rozszerzenia url zmianić aplikację otwórz za pomocą na firefox lecz mimo widocznej zmiany w opcjach folderów > typy plików system nie zmienił powiązania, nadal stworzone skróty do www otwierają się w ie. Ponadto czy można określić dla konkretnego skrótu w jakiej przeglądarce ma się odpalać.


(ol3k) #2

Firefox -> Narzędzia -> Opcje... -> na samym dole, sprawdź teraz -> tak


(Xardas20) #3

Dobra ok ale co z widocznym rozszerzeniem *.url ?


(deFco247) #4

Opcje folderów -> zakładka Typy plików -> nawiguj do (BRAK) Skrót Internetowy -> Zaawansowane -> odznacz Zawsze pokazuj rozszerzenia


(Xardas20) #5

No właśnie tak jak opisywałem w rozpoczęciu tematu jest odznaczone to pole właśnie :frowning:


(deFco247) #6

Robiłeś to samo z rozszerzeniem URL?

Ustawienia przy tych dwóch typach rozszerzeń mają znaczenie.


(Xardas20) #7

Też odznaczone :confused:

-- Dodane 14.07.2009 (Wt) 9:43 --

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły :confused:


(G Dziamski) #8

Start -> Uruchom -> regedit -> PPM na InternetShortcut -> Nowy -> Wartość ciągu -> Nowa wartość #1 (pojawi się w prawym oknie) zamienić na NeverShowExt.

Zamknij edytor rejestru, uruchom ponownie komputer - i gotowe :slight_smile: