Problem z skryptem walki

Witam napisałem taki kod:

<?php

		    $myinicjatywa=$myszybkosc * rand(0.5, 1.5);

		    $inicjatywa=$szybkosc * rand(0.5, 1.5);

		    $mojehp = $myhp;

		    $wrogiehp = $hp;



		    for($i = 0; $i <= 10; $i++) 

		    {

		      if($myinicjatywa>$inicjatywa)

      			{


     			 $mydmg=97 * rand(0.5,1.5) - $deff;

			 $wrogiehp=$wrogiehp - $dmg;

     			 $traf=50 - $unik;	

     			 $dmg=124 * rand(0.5,1.5) - $deff;

			 $mojehp=$mojehp - $dmg;

			 		    echo("

$konta uzyl ma?ego dzia?ka automatycznego i zrani? $kogo. $kogo -$mydmg wytrzymalosc. $kogo uzyl ma?ej wyrzutni rakiet i zranil $konta. $konta -$dmg wytrzymalosc.

| $mojehp/$myhp | Wytrzyma?os’c’ | $wrogiehp/$hp |

“); } else { $dmg=124 * rand(0.5,1.5) - $deff; $mojehp=$mojehp - $dmg; $mytraf=50 - $unik; $mydmg=97 * rand(0.5,1.5) - $deff; $wrogiehp=$wrogiehp - $dmg; echo(”

$konta uzyl ma?ego dzia?ka automatycznego i zrani? $kogo. $kogo -$mydmg wytrzymalosc. $kogo uzyl ma?ej wyrzutni rakiet i zranil $konta. $konta -$dmg wytrzymalosc.

| $mojehp/$myhp | Wytrzyma?os’c’ | $wrogiehp/$hp |

"); } if ($mojehp <= 0 || $wrogiehp <= 0) { if ($mojehp < $wrogiehp) { echo (“wygra? $mynazwa”); } else { echo (“wygra? $nazwa”); } break; } } ?> [/code] niestety wyświetla jakieś głupoty. Losuje jakiś dmg ale źle go odejmuje(czasami dodaje). na stronie wyświetla min

[code]test uzyl ma?ego dzia?ka automatycznego i zrani? halian. halian --2 wytrzymalosc. halian uzyl ma?ej wyrzutni rakiet i zranil test. test --2 wytrzymalosc. 52/50 Wytrzyma?os’c’ 62/60 test uzyl ma?ego dzia?ka automatycznego i zrani? halian. halian -95 wytrzymalosc. halian uzyl ma?ej wyrzutni rakiet i zranil test. test --2 wytrzymalosc. 54/50 Wytrzyma?os’c’ 64/60 test uzyl ma?ego dzia?ka automatycznego i zrani? halian. halian --2 wytrzymalosc. halian uzyl ma?ej wyrzutni rakiet i zranil test. test -122 wytrzymalosc. -68/50 Wytrzyma?os’c’ -58/60 wygra?

Sprawdźcie co tu jest źle i nakierujcie mnie co robię źle.

Bardzo proszę o pomoc.

Na co to robisz? Jakieś zadanie szkolne?

Nie po prostu uczę się.

Jak wiesz co robię źle to pomóż.

Dodane 14.02.2012 (Wt) 20:16

Dobra poradziłem sobie.

Napisałem od nowa