Problem z Skype przy łaczeniu telefonem jako modemem

Dobry wieczór, może ktoś z Was znalazł rozwiązanie problemu. Kiedy łączę się z Skype przez wi-fi, wideo działa bez zarzutów, kiedy używam telefonu jako modemu zrywa po kilku sekundach.  Telefon Samsung Galaxy, Android 5.1.1, pobieranie 18,62 Mb, wysyłanie 19,17 Mb. Bardzo proszę o pomoc

Z mobilnej aplikacji Skype na smartfona też Ci zrywa wideo po kilku sekundach?

Nie, Skype na telefonie działa normalnie, problem jest tylko wtedy, gdy telefon jest modemem łączonym z komputerem poprzez USB. Kiedy łączę się ze Skype za pośrednictwem  wi-fi w telefonie, problemu nie ma!!! Nie zrywa wideo.

Jak masz możliwość, podłącz komputer do internetu za pomocą skrętki UDP (ethernet) lub połącz się z siecią WI-FI i wtedy sprawdź. 

Gdzieś kiedyś czytałem - chyba na DP, że Użytkownicy Skype’a borykają się właśnie z problemami dotyczącymi videorozmów - Bodaj po jakiejś aktualizacji aplikacji desktopowej. Nie do końca pamiętam szczegółów, ale wiem, że taka sytuacja miała miejsce. Apropo aktualizacji: Masz najnowszą wersję Skype’a (na komputerze) i zainstalowane wszystkie update’y Windowsa? Być może M$ zmienił coś w protokole rozmów i dlatego masz kłopoty.

 

 

Dzień dobry. Wideo na Skype działa normalnie, kiedy łączę laptop wi-fi poprzez router albo wi-fi z komórki. Problem występuje tylko wtedy, kiedy traktuję telefon jako modem i łączę kablem USB telefon z laptopem. Skype w laptopie i w komórce aktualne, aktualizacje oprogramowania kompletne, zapomniałem dopisać wcześniej, że system w laptopie to XP. Pozdrawiam

XP to staruch już, który nie jest spierany od 8 kwietnia 2014 roku, a więc prawie od od trzech lat! Twoje problemy może sprawiać właśnie XP.

Radziłbym Ci - w miarę możliwości oczywiście - przesiąść się na nowszy system oraz zakupić modem LTE na USB, który stricte jest przeznaczony do konfiguracji i działania z komputerem PC. Owszem, telefonu możesz używać do połączenia z internetem na kompie, ale tylko do prostszych działań (poczta, czat tekstowy, newsy na DP etc).

Jednak bardziej stawiałbym na system. Licencja na Win10 Home nie jest taka strasznie droga ok. 200-300 PLN, więc rozważyłbym aktualizację - o ile twój sprzęt na to pozwala oczywiście:).

Kolejną sprawą mogą być sterowniki i sam smartfon, który nie do końca jest kompatybilny z jakże wiekowym systemem. Ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić ten telefon-jako-modem na innym kompie. Nic więcej do głowy mi nie przychodzi.

 

Masz rację, że XP to staruszek, ale go lubię. Telefonu jako modemu używam na wyjazdach, łącząc go z laptopem kablem USB osiąga przyzwoite wyniki - UL około 18 Mb, bez problemu otwiera filmiki na YouTube. A wideo na Skype zamiera!!! Kiedy udostępniam internet z telefonu wi-fi, wideo na Skype działa normalnie. Tylko często laptop ma problem z widzeniem wi-fi z telefonu, raz widzi, kiedy indziej kręci się kółeczko - łączenie z siecią i nie łączy. Stąd moja chęć zrozumienia dlaczego łącząc kablem  USB Skype jest taki krnąbrny. Pozdrawiam.

Sprawdź to połączenie telefonu jako modemu na innym komputerze - z nowszym systemem, np. Win7. Zainstaluj na nim Skype’a, zaloguj się na konto i zobacz, jak będzie zachowywał program podczas rozmów video. Jeżeli wszystko będzie OK, to winowajcą okazałby się WinXP.

A Po drugie używanie XP’ka wiąże się z poważnym zagrożeniem wynikającym z braku update’ów i wsparcia ze strony M$.

sprawdziłem na 7 i na 10, ten sam problem!!! Zrywa połączenie. A masz oczywiście rację,  że brak wsparcia jest uciążliwy,  że powinienem przesiąść się na 10, ale stara miłość nie rdzewieje. Bo samodzielnie muszę dbać o  wszystkie aktualizacje innych programów, nie jest to zbyt uciążliwe. Ale problem pozostał!!! To nie wina XP, nie sterowników, nie nieaktualnych wersji Skype. Nie oprogramowania telefonu. Czasem już zastanawiam się, czy jakieś siły nieczyste brudnych paluchów nie wtykają. Ale poważnie!!! jakieś pomysły? Bo ja jestem bezradny. Pozdrawiam

No to pozostaje zakup zewnętrznego modemu 3G/LTE na USB. Taki sprzęt nie jest drogi - a tak, jak napisałem wyżej, używanie telefonu jako modemu sprawdzi się raczej jako substytut modemu, który pozwoli np. na sprawdzenie poczty, przejżenia newsów etc.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie właśnie modem USB, albo jak nie chcesz kupować kolejnych sprzętów i masz dosyć duży pakiet internetu, udostępnienie WI-FI (router w telefonie).

P.S.

A tak spytam: Jaki to telefon??

Dzięki za zainteresowanie problemem. Telefon (Samsung Galaxy SM-G531F) jako modem spisuje się bardzo dobrze. Bez problemów ściągam nawet wypasione pliki, jest narowisty tylko przy tym nieszczęsnym wideo ze Skype. I tylko wtedy, gdy łączę go z laptopem przez kabel USB, jeśli wi-fi, wideo działa. Ale wi-fi z telefonu dla odmiany nie zawsze widzi laptop.
Pozdrawiam