Problem z SLI

Witam mam 2x8600GT sonic + 625/1800 .

Proca E4500

Płyte P6N SLI FI

Ram 667 Geil

Zasilacz Hiper 425

Mam problem z Sli gdy zainstaluje dwie karty pojawiaja sie problemy z grami i 3dmrkami .

Pojawiają się POZIOME PASKI ( czarne na 3dmarku 2003 ) na innych nie .

oraz w grze FEAR w menu ale w samej grze nie , oraz po wyjściu z gry czasami wicha .

Nastepny problem to brak molziwosci podkręcenia proca CPU C2D na SLI Np: 2200@3000Mhz po wyłączeniu kompa już sie nie włancza , trzeba reset biosa .

Nie wiem czym to jest spowodowane .

Obydwie karty są sprawne sprawdzałem je osobno na wszystki i jest git chodzą na 690/2100 .

Zasilacz za cienki .

Do dwóch kart potrzebny przynajmniej zasilacz 500 W

http://pl.wikipedia.org/wiki/SLI

a bez oc chodzą poprawnie w SLI ?? zainstalowałeś najnowsze sterowniki ?? jaki system operacyjny ??

mój system to Windows XP profesional

Sterowniki najnowsze. Karty w ogóle nie są podkręcone! !!

a niżej

Zasilacz słaby do Sli. Zamień na Amacrox Frei Erde 500/5500W ew. jakiegoś BeQuieta.

Myslisz że zasilacz. Na tym zasilaczu spokojnie chodził mi 7800gtx i nic sie nie działo. taktowany 520/1400

A to nie jest 7800GTX tylko 8600 x2 :? poczytaj jaki zasilacz jest wymagany do SLi.

■■■■■■■ jak to zasilacz to wole sprzedać jedą karte bo nie stać mnie już na zasilacz za 250zł -300zł. Ale mysle że oddam kompa do serwisu tam gdzie kupowałem wszystkie części zobaczymy co paproki powiedzą

‘‘Mądry Polak po szkodzie’’

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 18:46

‘‘widziały gały co brały’’ - a o SLi nie przeczytały :?

a podłączyłeś dodatkowe zasilanie do płyty (wymagane gdy karty pracują w SLI). ??

Pożycz od kogoś lepszy zasilacz i sprawdź.

Jeśli będzie dalej to samo, to stawiam na stery

NP: ja mam wpiętą przejściówkę 4 Pin . A jest miejsce na 8

Z karty jest 6 Pin czy on może być ??

A jak nie to skąd wziąć przejściówkę do płyty głównej 6 lub 8 pinową ??

Zostawiasz tylko 4 na MSI wpięte i zadne 8 niejest potrzebne do SLI,jak 7800GTX ciagnie w burn mode 80W a 2x8600GT to już koło 90W i te 10W może być zamało dla SLI,dochodzi jeszcze E4500@ 2930Mhz i reszta sprzętu i ten Hiper 425 się poci. Widze ze robiłeś gruntowna przebudowe kompa i OC a zasilacz zostawiłeś stary(BŁĄd :x ),trzeba było W przeliczyć.

99% zasilacz.

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 0:47

jakie dodatkowe zasilanie w MSi p6N SLI ,takiego tam niema

Póki nie masz funduszy na dobry mocny zasilacz… możesz spróbować kupić coś taniego po 50-60zł i tego zasilacza podłączyć do dodatkowego zasilania kart graficznych i np. dysku twardego. Jeśli masz listwe przeciwprzepięciową i wyłączasz ją razem z komputerem to będzie w porządku. A żeby zasilacz chodził niebędąc podłączonym do płyty głównej musisz drucikiem połączyć we wtycze 20/24pinowej zielony kabelek z najbliższym czarnym (jest tylko jeden zielony). Powinno działać, ewentualnie możesz zmodyfikować końcówkę 20/24pinową tego zasilacza co masz i podłączyć zielony kabel z dodatkowego zasilacza do zielonego z tego zasilacza co masz w komputerze i odpowiednio jedno uziemienie z uziemieniem ( czarny). Druga opcja jest trudniejsza bo wymaga rozbierania końcówek i możliwe że zdejmowania izolacji. Oczywiście gwarancji na takie zasilacze już nie ma, ale działać będzie :slight_smile:

A i chrisg dobrze mówi, to gniazdo 8/4 pin jest od zasilania procesora.

Nie wiem jak może być zły zasilacz .

Podkręciłem proca na 3000Mhz i 2 karty na 700/2000 i chodziły .

tylko się po wyłączeniu nie włączał ,

A jak proca nie podkręciłem , i karty były podkręcone to się włączał .

Nie wiem o co biega .

A propos przecież te karty nie mają dodatkowych zasilań ??

Nie mają powiadasz… to może płyta główna nie jest w stanie dość Wattów dostarczyć.

Dołączyłem drugi 4 pinowy styk do płyty głównej zasilającego proca ( 2x4PIN = 8PIN ) i się teraz proc na 3200Mhz włącza normalnie i karty na 675/2000 też , Ale dalej jest ten sam problem z tymi paskami poziomymi na SLI .

Nawet na orginalnych sterach z płyty i dwóch innych .

Wyciag jedną karte i zobacz :slight_smile: