Problem z słuchawkami i mikrofonem

Witam, mam problem z słuchawkami i mikrofonem w laptopie. Nie działa mi mikrofon i słuchawki, oczywiście wszystko kupione nowe mam tylko jedno gniazdo na słuchawki, zawsze działało i działa ale kupiłem przejściówkę taką jak na zdjęciu, ale nie działa ani mikrofon ani słuchawki na tej przejściówce i w tym problem od razu powiem że na telefonie wszystko działało na tej przejściówce czyli mikrofon i słuchawki a więc to na pewno nie od mikrofonu, słuchawek ani od przejściówki również mam problem z tym że jak podłączam same słuchawki bez przejściówki to działają ale system jedyne co zmienia to głośność i dalej pokazuje te same głośniki wbudowane w laptopa ale głośność zmieniam słuchawek a tak raczej nie powinno być ustawień tych “głośników” czyli słuchawek nie zmieniałem a więc nie wiem czy zmieniają się ustawienia głośników czy słuchawek przy okazji powiem że jak podłączam słuchawki do przejściówki to słychać takie trzeszczenie w słuchawkach ale takie mam również jak podłączam bez przejściówki a więc to chyba również normalne mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Dziękuje za każdą próbę pomocy! image

to kup


Masz pewność że to na 100% pomoże? nie chce głupio tracić pieniędzy a tak nie będę mógł używać klawiatury ponieważ w naprawie nie mogli zdiagnozować czemu nie działa mi karta sieciowa i musiałem kupić taką na usb i już nie mam więcej wejść na usb wolnych bo mam kartę sieciową, myszkę i klawiaturę.

Masz problem gniazda audio i ilości złącz/styków w nim kontra Twoja wtyczka z przejściówki. Przyjrzyj się jak wygląda mini jack z Twoich słuchawek a jak przejściówki i pomyśl, że gniazda też mogą mieć różną konstrukcję styków i funkcjonalność.

Jeśli chcesz mieć mikrofon i słuchawki na raz, a nie ma odpowiedniego portu dla nich to pozostaje Ci tylko przez USB.

Rozumiem, że używasz dodatkowo zewnętrznej klawiatury i myszki?

Są też huby USB…

Karta WiFi?