Problem z smartfonem GEOTEL A1

witam

W moim smartfonie GEOTEL A1 (działa na systemie Android 7.0) po używaniu ponad półrocznym (po gwarancji) to wystąpił problem z tym że dolna część przycisków, które są na smartfonie (wszystkie trzy przyciski) to nie działa ani jeden.
Zrobiłem:

  1. Zresetowałem smartfon czyli przywróciłem ustawienia fabryczne - zostały usunięte w nim:
    a) dane konta Google,
    b) dane i ustawienia systemu oraz aplikacji,
    c) pobrane aplikacje,
    d) muzyka,
    e) zdjęcia,
    f) inne dane użytkownika,
  2. Wykonałem kasowanie danych w telefonie i na karcie sd, która jest w telefonie (karcie sd o pojemności 16 GB) i nic to nie dało.
  3. Zresetowałem ustawienia sieciowe i nic to nie dało,
  4. Właczyłem w nim internet przez sieć wifi i zaaktualizowała się tylko aplikacja Google Android, w której się też zalogowałem i i dalej nic to nie dało.

Dalej żaden z przycisków, które są na dole smartfona (te na ekranie wyświetlacza) to nie działają !
Górne przyciski to działają (te od głośności i od włączenia/wyłączenia smartfonu).

Jak naprawić ten problem aby przyciski dolne w smartfonie działały ?

Przyciski zintegrowane z ekranem? to się zdarza… niestety prawdopodobnie jedynie wymiana wyświetlacza może to naprawić.
Alternatywą jest instalacja aplikacji, która będzie te przyciski wyświetlać na dole ekranu (może wymagać roota).

Jak naprawić ten problem w smartfonie Geotel A1 ?
Chciałbym naprawić ten problem w smartfonie instalując jakąś aktualizację z Google Android. Tylko jaką to nie wiem… :frowning: Po zalogowaniu się do konta Google to normalnie można przeglądać w smartfonie aplikacje np. je instalując, otwierając Google Android oraz przeglądając strone WWW. Problem jest dalej tzn. wtedy gdy się chce wrócić spowrotem lub użyć innego przycisku, który jest na samym dole klawiatury na ekranie.
Jak naprawić ten błąd/problem ???

Jak chcesz naprawić softem problem sprzętowy?
Masz dwie opcje - wymiana wyświetlacza lub emulowanie przycisków aplikacją.

Hmm… może być aplikacją i ważne aby działało ! Skąd pobrać taką aplikację ?

Najlepiej szukać czegoś w stylu soft keys https://play.google.com/store/search?q=soft%20keys&c=apps

Ta aplikacje lub te aplikacje z podanej wyżej strony WWW to tworzą tylko skróty do tych przycisków na ekranie smarfona a nie tworzą i nie podłaczają się ,fizycznie" pod przyciski w smarfonie aby te przyciski, które już są na ekranie aby działały. Reasumując w skrócie szukam czegoś co po zainstalowaniu to aby te trzy przyciski mi działały na smartfonie Geotel A1.

Reasumując - bo widzę, że nie dociera - aplikacja nie naprawi, czegoś co jest zepsute. To tak jak chciałbyś aplikacją naprawić zbity ekran - nie da się i koniec!

To zrozumiałem już…

No nie do końca umarł, zainteresuj się tematem https://android.gadgethacks.com/how-to/install-omniswitch-for-advanced-multitasking-android-nougat-0174052/

witam

To z tej strony: https://play.google.com/store/search?q=soft%20keys&c=apps
to raczej ,nie poruszy" przycisków fizycznych na wspomnianym moim modelu smartfonu a tylko wstawi nowe ikony, ustawienia na pulpicie.

Problem jest dalej nie rozwiązany.