Problem z sms-ami od operatora

Witam!

Mama taki mały problem. Kupiłam sobie telefon w USA, LG DoublePlay działający w sieci T-mobile.

Kiedy przyjechałam do Polski zdjęłam z fona sim locka, ponieważ jestem użytkowniczką plusa.

I tu zaczyna się problem. Wszystko było w porządku do czasu, gdy niechcący wysłałam sms-a na niewłaściwy numer.

Zaczęły mi przychodzić sms-y od operatora o tym, że wysłałam sms-a na nieprawidłowy numer. Niebyłoby w tym nic złego,

gdyby nie fakt, iż tych sms-ow przyszło ze 30. Po tym fakcie przyszedł sms o tym ze mam 20gr na koncie.

Przed tymi sms-ami miałam 20zł. Pomyślałam, że to tylko jednorazowy wybryk telefonu więc dałam sobie spokój,

ale później wysłałam sobie 15zł z innego telefonu i stało się to samo. Zeszło mi na 39gr.

Poszłam z tym do plusa, ale tam mnie zbyli mówiąc, że to wina internetu (mam wifi).

Dlatego mam też pytanie czy to naprawdę internet zżera mi kasę? I jeśli to nie wina operatora

i tych jego sms-ow to czemu przychodzi ich tak dużo?

Dodam jeszcze, że coś mi na telefonie przełączył i powiedział, że powinno być w porządku, tyle że aby to sprawdzić

wysłałam sobie 5 zł i stało się to samo co przedtem.

Proszę o pomoc.

Musisz sprawdzić bilingi czy faktycznie działa jakiś automat do wielokrotnego wysyłania SMS.

Inna możliwa przyczyna:

Możliwe,że włączają się aktualizacje oprogramowania i za transmisje danych dużo płacisz.

Aby płacić mało kup sobie pakiet internetowy,albo powyłączaj aktualizacje co nie jest zalecane.

Po trzecie wybierz innego konsultanta bo czasami zdarzają się w ogóle nieznający się na rzeczy niezależnie od sieci.

Przyczyną mogą być także “darmowe gry”

Niektóre gry podczas grania mają płatne opcje i potajemnie wysyłają smsy, często ludzie o tym nie wiedzą