Problem z Sound Blaster Audigy

Witam

Podłączyłem sobie do kompa zestaw kina domowego składający się z amplitunera i 5 głośników (2 przednie, 2 tylne, 1 centralny). Specjalnie z tego powodu kupiłem sobie SB Audigy. Zintegrowaną dzwiękówkę oczywiście odłączyłem w BIOSie i odinstalowałem jej stery. Zainstalowałem i zaktalizowałem stery do SB, starannie połączyłem głośniki z amplitunerem, a amplituner z kompem. Na radiu w amplitunerze głośniki grają idealnie. Niestety na kompie chodzą tylko kolumny przednie lub jakiekolwiek podłączone do gniazda “front”, inne ni chuchu. Załączyłem program diagnostyczny dołączony do sterów SB i okazało się, że wystąpił jakiś problem z DirectSound. Zaktualizowałem więc DirectX o najnowszą wersję, ale nic to nie dało - problem dalej jest, choć w dxdiag moduł DS przechodzi wszystkie testy poprawnie (ale dźwięk i tak nie idzie w czasie tych testów ze wszystkich głośników…).

Jade na Win XP z SP3.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdro.

A masz zainstalowane odpowiednie, najnowsze stery do swojej dźwiękówki?

Menu start -> Creative -> Soundblaster Audigy -> EAX Console -> CMSS 3D

Zaznaczyć “Enable CMSS Surround” oraz Stereo Surround

Kwestia dźwięku 5.1 jest tak często poruszana, że zadawanie takich pytań zaczyna być już swego rodzaju bezczelnością ;/

jescze w tej konsoli wybierz zestaw 5.1

Dzięki wszystkim za chęci i pomoc, ale po wykonaniu tych czynności problem dalej jest :? Z tym, że w tej chwili dźwięk idzie z kolumn frontowych oraz głośnika centralnego, tylne ani rusz… Jestem laikiem w kwestiach sprzętu audio, więc na prawdę nie mam pojęcie co może być nie tak.

EDIT: Dobra, sorry za zamieszanie, już wszystko gra. Jedno małe niedopatrzenie :slight_smile: Jeszcze raz dzięki.