Problem z spadkiem FPS

(Xeshey) #1

Cześć, od razu przepraszam jeśli zły dział, ale nie wiem gdzie mogę to napisać. Mój problem jest następujący.; dostałem na urodziny Watch Dogs 2. Po zainstalowaniu i rozpoczęciu pierwszej misji, po jakichś 10/15 minutach zauważyłem znaczący spadek FPS.Wszystko wraca do normy gdy wyłączę grę, i włącze ponownie, lecz znowu po 10/15 minutach dzieje się to samo.

To mój komputer:
Win 7 64 bit Home Premium
6 gb RAM
Intel Core i3 CPU 530 @ 2,93 GHz
Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Nie wiem jak sprawdzić zasilacz,płytę główną i co tam jeszcze będziecie potrzebować.Wiem też,że mam dysk SSID czy jakoś tak.

Nadmienię,że Wiedźmin 3, czy inne dość wymagające gry które do tej pory na minimalnych ustawieniach miały te 25-30 fps, teraz zauważam przy nich drastyczny spadek,przez co są niegrywalne.Ja rozumiem,że mój komputer to nie żaden potwór, ale jeśli kilka tygodni temu wszystko było ok, i nagle się coś stało, no to zaczynam się martwić.Doradzcie mi co zrobić,jakie informacje jeszcze potrzebujecie,nie wiem czy to wirus,czy może jakiś podzespół się przegrzewa, czy coś innego.

(JNJN) #2

Po co kolejny temat?

https://forum.dobreprogramy.pl/t/malo-miejsca-na-dysku-systemowym-c-spadki-fps-w-grach/522105?source_topic_id=522138

(Xeshey) #3

Postanowiłem wszystko zebrać w jednym,zaraz dam informacje,że można tamte zamknąć.

(Xeshey) #4

Ktoś ma pomysł?

(Xeshey) #5

Mogę liczyć na jakieś odpowiedzi?

(JNJN) #6

A zrobiłeś to co Ci napisałem?

(Xeshey) #7

w stanie spoczynku:

a tutaj minuta po wyłączeniu Watch Dogs 2,grałem godzine.

(JNJN) #8

Rób tą konserwację i przegląd, albo się uszkodzi.

Jak sam nie potrafisz - serwis.

(Xeshey) #9

Jakbyś mi napisał jak wygląda ta konserwacja i przegląd, bo do serwisu mam dość daleko, i jakby to było w miare łatwe to bym spróbował.

(JNJN) #10

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=oczyszczanie+z+kurzu+wnętrza+komputera&*

(Xeshey) #11

Zrobione,teraz będzie ok czy jeszcze coś należy zrobić?

(JNJN) #12

Nie wiem - wrzuć ponownie temperatury pod obciążeniem - jak dobrze pograsz.

(Xeshey) #13

Grałem przez 4 godziny bez przerwy w Watch Dogs 2. FPS były w miare w porządku, tzn grywalne.Odkurzyłem komputer w środku i pomyślałem,że może się przegrzewa, więc nie zakładałem ‘‘ścianki’’ i komputer jest otwarty.Tutaj wrzucam screen,zaraz po wyjściu z gry:

(JNJN) #14

Zdecydowanie lepiej.

Ale wyjmij jeszcze kartę grafiki z komputera i oczyść ją dokładnie z kurzu.

I pilnuj tego, bo go trafi.

Docelowo powinieneś dać go komuś na przegląd i wymianę past na CPU I GPU. Sam tego nie zrobisz.

(Xeshey) #15

Skorzystam z rady,bardzo dziękuje za pomoc.