Problem z spadkiem fps

Witam w ostatnim czasie kupiłem używaną kartę Nvidia Palit gtx 750 1gb ddr5 . Zainstalowałem najnowsze sterowniki oraz najnowszą wersję systemu Windows . , zauważyłem że podczas grania mam niskie temperatury cpu 30/40 stopni oraz niskie zużycie procesora jakieś 30/50 % przez co w niektórych gram mam problemy z płynnością . Gdy miałem starszą karte gt 730 2gb ddr3 to gry nie chodziły zbyt pięknie i dobrze ale nie było dziwnych spadków i procesor miał większe zużycie
specyfikacja
procesor i5 4440 3,1 Ghz
Nvidia Palit gtx 750 1gb ddr5
8gb ram
windows 10
link do przykładowego gameplay (normalnie w mc mam 150/200fps bez nagrywania):

Wsadź mu GT 730 - tryb awaryjny z obsługą sieci - pobierasz DDU - wywalasz sterowniki z opcją INSTALUJE NOWĄ KARTĘ - jak skończy i się komp wyłączy podmieniasz karty i odpalasz kompa, czekasz aż sterowniki Ci zainstaluje.

na internecie patrzyłem na mojej specyfikacji r6s dobrze działa a u mnie są jakieś problemy i teraz w niektórych grach mam te 70/80% zużycia cpu ale w innych mam po 50/60

tutaj jaki widać zużycie cpu było na normalnym poziomie ale później spadło wraz z fps (dziwnie jakos ten ss wyszedł ale był robiony podczas grania)


Masz za wysokie ustawienia względem karty, dochodzi jej obciążenie do maksymalnego poziomu, FPS spada. No i procesor nie ma co liczyć i się nudzi.

Na nim tez widać wykorzystanie karty rzędu 85%… i procesor się nudzi.
Powodem różnic w spadkach może być, fakt, ze masz lepsza kartę. Chce generować więcej FPS, ale dusi się małym VRAM… za wysokie tekstury, to zresztą tez widać w wyścigówce, masz 1GB VRAM zapchany.

poziom vram powinien być na poziomie 800/900 mb ?

Poziom vram to jedno, karta będzie zapełniała go często pod korek. Po przekroczeniu limitu, karta korzysta z POWOLNEGO RAM. Na 750, nie wiem co to za 2 gra, możesz w nowszych próbować w sumie tylko minimalnych ustawień na 720p. Nowsze od Wiedźmina gry są generalnie poza zasięgiem. Żeby sensownie pograć, to …od ~~1050TI w górę.

zmieniłem kilka ustawień w panelu nvidia i roździałke i nagle mam magicznie 40/60 fps hah
dziękuje za pomoc

Okej, fajnie, ze jednak gra działa. :slight_smile: Pamiętaj tylko, po powrocie cen do normalnych, nie brać takich starych kart, i wydajność i awaryjność już … :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.