Problem z spadkiem fpsów nie wiadomo z jakiej przyczyny

(Emil9972) #1

Witam, ostatnio zakupiłem używany komputer za małe pieniądze bo 500 zł miał w sobie:
Procesor: AMD Athlon II x2 270 box 3.4GHz
Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 650 2GB
Pamięć RAM: 2x DDR3 GOODRAM 4GB / 1333MHz CL9
Płyta główna: ASUS M5A78L-M LE
Dysk twardy: WD5000AAKX 500GB
Zasilacz: Modecom Logic 500w
Postanowiłem od razu wymienić ten syf modecon na corsair VS550 wymieniłem pastę termoprzewodzącą zainstalowałem windows 10 Pro (Mam sterowniki)
Wchodząc do gry CS GO (steam) miałem niesamowite spadki fpsów co chwile ścinki nie wiem co jest przyczyną tych spadków jakby co nie tylko w tej grze miałem lagi ale też w kilku innych mógłby mi ktoś tutaj doradzić co mam zmienić wymienić ? może podkręcić/wymienić procesor? wymienić dysk? bo jest głośny ma przepracowane dokładnie 16077h tutaj zamieszczam fotki temperatur oraz HD tune

Pls pomóżcie !

(LORDEK) #3

Wrzuć screen z temperaturami podczas gry. Druga rzecz - sterowniki aktualne? Ogólnie Athlon x2 nie jest jakimś spektakularnie wydajnym procesorem - powiedziałbym wręcz cienizna, a CS lubi się bardziej z procesorami. Dwa jajka dzisiaj to jednak mało. Masz fajną płytę, bo możesz zainwestować nawet w FX 8300 - nówka na gwarancji nawet za 350 zł.

https://www.oleole.pl/procesory/amd-fx-8300-3-3ghz-am3-box.bhtml

Na Twoją płytę pasują procki do 95W TDP

https://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A78LM_LE/HelpDesk_CPU/

Ewentualnie może nawet być FX 6300 za ok 270 zł:

(Emil9972) #4

Tak sterowniki aktualne tutaj daje zdjęcie od razu zrobione po 30 minutach grania w CS GO

A co do tego procka AMD X6 FX-6300 myślisz że będzie ładnie chodził z GTX 650 2gb? chciałbym takie +/- 150 fps żeby grało się miło i na luzie bo na tym x2 to jest 80 fps i co chwile spadek do kilku : /

(adamok) #5

Na 150 fps nie masz co liczyc, 80-100 max.
Znajomy ma polaczenie Pentiuma G4560 z GTX 1060 i ma duze wachanie FPS w Csie, jakbyś chciał te 150 FPS to musialbys celowac w jkas nowsza I5 co wiaze sie ze zmiana platformy. Aczkolwiek sama wymiana tego Athlona na FX przyniesie spory skok wydajności, na twoim miejscu celowalbym w uzywanego FX 6300 , cos kolo 200 zł. I tak karta graficzna w innych produkcjach bedzie bootleneckiem

(Emil9972) #6

A intel core i5 -2500 używany?

(sensu) #7

Ten dysk jest w kiepskim stanie. Masz błędy w 01, c5, c6, c7, c8.

Robiłeś benchmark i error scan?

(Emil9972) #8

robiłem benchmark i error scan przy oglądaniu youtuba w hd