Problem z spoolsv.exe

Mam problem z spoolsv.exe (buforem wydruku) zmienilem nie dawno komputer i po zainstalowaniu windowsa i sterow spoolsv.exe wykorzystuje 99% cpu i strasznie spowalnia mi kompa, czy to jest wirus czy to jakis blad? na razie wylaczylem go wogole ale wtedy nie moge drukowac nic wogole z drukarki. Wczesniej mialem wirusa win32 jeefo ale z tego co pamietam to zarazal pliki exe i znajdowal sie w pliku svchost.exe. Nie wiem czy ma to jakas zaleznosc. Bardzo prosze o pomoc bo tak jak pisze po wylaczeniu tego spoolsv.exe nie moge wogole nic drukowac jak wlacze spowalnia mi komputer i wykorzystuje 99% uzycie procka. Czekam na odp. - Robert

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 18:52

dodam jeszcze ze komputer ma swiezo zainstalowany system i przeskanowany programami antywirusowymi

Wrzuć komplet logów - HijackThis i SilentRuners:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

a ja mam pytanie bo dopiero dzis moge zrobic ten komplet logow ale mam odpowiedz juz w innym temacie

Log Ok, Start >>> Uruchom >>> sc config spooler depend= RpcSs

/ czy u mnie tez mam zrobic to samo ? czy i tak podac ten komplet logow ?

Najpierw daj komplet logów, o który prosiłem. Każdy przypadek analizuje się indywidualnie po obejrzeniu loga.

przepraszam ze tak dlugo ale byl imprezowy weekend i dopiero jest chwilka czasu zeby usiasc przy kompie :wink: a wiec zaraz przesle ten komplet logow…

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 18:04

log z hijack`a

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 18:06

Problem jest opisany na początku tematu wiec nie bede jeszcze raz opisywal. Czekam na pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam - Robert

Możesz usunąć ten plik jeśli chcesz (legalny spyware).

Co do spoolsv.exe - podmień plik w cmd.

prosilbym bardzo o bardziej sprecyzowana odpowiedz bo jestem poczatkujacym i nie wiem dokladnie co mam robic…cmd to wchodze w uruchom i wpisuje cmd i co dalej jak podmienic ten plik a drugie pytanie to jest ten cytat i ze mam to usunac ale jak jak mozna to jeszcze prosilbym o sprecyzowana odpowiedz z gory dziekuje :slight_smile:

Przeskanuj system tą szczepionką:

http://wirusy.antivirenkit.pl/pl/szczepionki/Jeefo.html

W celu pomiadny pliku spoolsv.exe na nowy należy uruchomić i wydać następujące polecenia:

Jeśli po wydaniu polecenia:

Pokaże się jakiś błąd, to spróbuj go zastąpić tym:

szczepionke mialem wczesniej juz ale przeskanowalem jeszcze raz nic nie wykrylo zrobilem tak jak wszystko bylo napisale wyzej ale nie przechodzi ten expand… jest napisane ze cytat " nie mozna odtworzyc pliku wejsciowego expand X:\i386\spoolsv.ex_"

poza tym mam pytanie czy to ma cos wspolnego z spoolsv.exe i jak to usunac :slight_smile:

Cytat:

O4 - HKLM…\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

Możesz usunąć ten plik jeśli chcesz (legalny spyware). "

Czekam na kolejne rozwiazania

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 17:40

rozumiem ze tam gdzie bylo expand X:\i386\spoolsv.ex_ C:\WINDOWS\system32 to X to jest moj naped czyli np. u mnie g.

wtedy wszystko sie pozmienialo przy wczesniejszym skasowaniu w trybie awaryjnym pliku spoolsv.exe i przy wlaczeniu nadal jest ten sam problem prosze o pomoc

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 7:40

Czy ktos ma rozwiazanie tego problemu ?? Bo u mnie co prawda jest wylaczone ten spoolsv.exe i mi nie dokucza ale nie moge drukowac z drukarki niczego a teraz na zlosc najbardziej mi potrzebne. CZEKAM na POMOC!!

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 15:27

CHYBA jednak nikt nie zna niestety rozwiazania mego problemu :frowning: trudnio jakos trzeba bedzie zyc dalej chyba ze jesio moze ktos ma cos podobnego i rozwiazal problem jak tak czekam na pomoc !