Problem z stane uśpienia/ hibernacji

Witam, posiadam win 7 starter w netbooku kiedy włączam mu stan uśpienia lub zamykam klapke komputer wchodzi w stan uśpienia gaśnie lampka pracy dysku twardego, sęk w tym, że jak podniose klapke i komp powinien wrócić do pracy to nic się nie dzieje po około minucie system startuje od początku i pojawia się komunikat “Windows did not shut down successfully”

Już nie wiem co robić z tym fantem doradźcie proszę.

Panel sterowania > Opcje zasilania > Wybierz Plan preferowany (najlepiej Wysoka wydajność) > kliknij Zmień ustawienia planu i następnie kliknij Przywróć ustawienia domyślne tego planu. Zatwierdź przez “Zapisz zmiany” i powinno grać. Oczywiście możesz to wszystko zmienić w pozycji Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

Zrobiłem tak jak radzisz, zamknąłęm klapke po czym otwieram ją ponownie a ekran dalej czarny i włącza się system od nowa

Ustaw opcję Wstrzymaj dla zamknięcia klapy (jak jest),w planie zasilania ustaw też aby dysk twardy nie był wyłączany.

Spróbuj jeszcze otworzyć pozycję “Zmień zaawansowane ustawienia zasilania” i sprawdź ustawienia (lub zmień) w pozycjach: Uśpienie i Przyciski zasilania i pokrywa. Można tam wyłączyć zamykanie się systemu podczas zamykania pokrywy.

ok ustawiłem żeby dysk nie był wyłączany,

Niestety nie mam tam takiej opcji, w pozycji Przycisk zasilania i pokrywa w akcji dla zamknięcia pokrywy mam zaznaczone Uśpij. Już nie wiem co jest grane

A w menu start>strzałka>jest opcja Wstrzymaj ?,jak jest zobacz czy system wstaje normalnie bo wstrzymaniu.

Zauważyłem jeszcze coś jak komp się ponownie uruchomi to w opcji Dyski Tak gdzie jest pozycja wyłącz dysk jest z powrotem wpisany czas, mimo że zmieniałęm na nigdy :confused:

Dodane 05.09.2010 (N) 18:52

Nie po uruchomieniu Uśpij z poziomu start dzieje sie tak samo :confused:

Konto Admina ?

Chodzi mi o stan Wstrzymaj nie Uśpij .Uśpienie i Uśpienie hybrydowe widziałem ,że zdarza się że powoduje taki stan jak opisujesz tak jak i Hibernacja niektóre urządzenia słabo współpracują z tymi trybami.

Tak konto admina no więc nie mam opcji WSTRZYMAJ, mam Hibernacja, Uśpij, Uruchom Ponownie, Zablokuj i WYloguj

Podaj model netbooka

Dell Inspiron Mini 1012 N450

W menedżerze urządzeń rozwiń Urządzenia systemowe i sprawdź czy nie ma jakiś wykrzykników(ogólnie popatrz) ,kliknij też Widok i zaznacz Pokaż ukryte urządzenia.Sterowniki wszystkie aktualne ?Aktualizacje włączone ?

Brak wykrzykników, sterowniki sprawdzałęm na stronie dell i są aktualne, aktualizacje również włączone

Mi to trochę wygląda jakby on przechodził w stan… Hibernacji :?: ,spróbuj ją wyłączyć jak nie korzystasz

w wierszu polecenia jako admin

wył

powercfg -h off

powercfg -h on

Hmm zaznaczyłęm tak i dalej d… , ale mam jedno pytanie bo cosrobię nie tak po restarcie znowu pojawiła się opcja hibernacji chociaż ją wyłączyłęm, to tak jabym ją wyłączył nie jako admin, powiedz mi czy dobrze robie klikam na tą ikonke w menu start Konta użytkowników i jest tam napisane Adam, Administrator, chronione hasłem, w wybieraniu typu konta też mam zaznaczone admi istrator :confused:

Masz konto Admina… ,spróbuj wywalić hibernacje poprzez oczyszczenie dysku C .

Hmm ale skoro jestem adminem to dlaczego np. opcja nie wyłączania dysków i teraz wył. hibernacji wraca do poprzedniego stanu po restarcie?

#-o Chyba to jest ograniczenie edycji Starter

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … e?T1=tab02

Porównanie funkcji -Brak zarządzania energią …

Ok Łukash troszkę pogrzebałem w necie i niektórzy użytkownicy korzystający z starterarównież mają problem z stanem wstrzymania, dzięki za pomoc i powierzony czas :slight_smile: