Problem z startem systemu Windows XP

Witam.

Mam kłopot z uruchomieniem systemu Windows XP. Po kliku sekundowym ładowaniu windowsa wyskakuje blue screen z którego trudno coś wyczytać (bardzo szybko znika i restart kompa)

Chciałem uruchomić CHKDSK z płyty Windowsa z konsoli naprawiania, niestety również wyskakuje bład. Tym razem widoczny, “Bład pliku NTFS.sys”.

Podłączałem owy dysk do innego kompa aby tam uruchomić CHKDSK niestety również restart kompa po podłączeniu tego dysku.

Nie wiem jak mógłbym włączyć program CHKDSK i przeskanować dysk. Lub może macie jakies inne pomysły co może byc nie “Halo”.

Niestety system do reinstalacji się kwalifikuje…

Wolałbym to zostawić jako ostateczność. Mam na nim dane na których mi zależy.

Doczytałem, że to może być wina dysku. Ściągnij sobie program mhdd, i wykonaj skanowanie powierzchnij dysku(2xklawisz F4) i zobacz, czy nie wykryje Ci sektorów oznaczonych jako UNC. Jeżeli tak, to pozostaje kopiowanie danych ze wszystkich partycji i zerowanie + remap, który też możesz wykonać programem mhdd. Swoją drogą masz już nauczkę, że ważnych plików nie trzma się na systemowej partycji…

Na początek proponuje zaraz po załadowaniu bios F8 i tryb awaryjny, może się podniesie.

Dodane 26.11.2010 (Pt) 22:22

Trochę za ostro poszedłem, nie doczytałem twojego postu.

Jeżeli masz dostępny drugi komputer podepnij ten dysk jako drugi i przeskanuj CHKDSK.

gregorsi ,

Jak niby przeskanować, skoro na drugim też mu komp się resetuje, hmm?

a gdzie tu jest napisane że podłączył jako drugi?

Miałem na myśli że dysk był podłączony jako drugi. Zmieniałem opcje botowania aby Windows z niego nie startował. Niestety przy ładowaniu systemu z działającego komputera również następował restart w czasie ładowania windowsa.

Zrób tak jak pisałem wcześniej, czyli przeskanuj go przy użyciu MHDD.

A jest możliwość aby ten program wrzucić na pendrive jako dysk botowalny? Bo nie mam stacji dyskietek w kompie.

Jest możliwość pobrania obrazu iso, który wypala się na płycie cd. Natomiast jeżeli chodzi o pendrive, to nie wiem, bo nigdy nie próbowałem.

No dobra!

To zacznę od początku. Może nie jasno się wyraziłem.

  1. Weź ten drugi komputer (sprawny), uruchom go.

  2. Wyłącz w nim BSOD wchodząc

Wchodząc w “START>Ustawienia>Panel sterowania>System”

Zakładka “Zaawansowane” Sekcja “uruchamianie i odzyskiwanie” przycisk “Ustawienia”

W nowym oknie w sekcji “Awaria systemu”

zaznacz “Zapisz zdarzenie do dziennika systemu”

odznacz “Wyślij alert administracyjny”

odznacz “Automatycznie uruchom ponownie”

W sekcji “Zapisywanie informacji o debugowaniu” wybierz z listy “(brak)”

  1. Wyłącz komputer

  2. Podłącz do niego dysk który powodował wywołanie ekranu BSOD

  3. Upewnij się że system ruszy ze sprawnego dysku (sprawdź w BIOS)

  4. Uruchom komputer.

Powinien ruszyć może uda ci się zobaczyć zawartość uszkodzonego dysku.

Zrobiłem tak jak pisał gregorsi niestety wyskakuje wtedy niebieskie ekran z błędem ntfs.sys.

Uruchomiłem program MHDD ale raczej nie zastąpi CHKDSK. Nie orientujecie się czy jest możliwość uruchomienia CHKDSK z pendriva? Wrzuciłem dystkietkę startową win98 na pendriva niestety nie ma tam programu CHKDSK.

Może jest jakieś inne nardziędzie które działa podobnie do CHKDSK. Może akurat to jest rozwiązanie problemu.

Podzrawiam.