Problem z Steam brak mozliwości rejestracji

Po długim czasie wróciłem do gry Red orchestra ostfront 41-45 która mam z Kolekcji Klasyki,kiedyś do uruchamiałem grę z skrótu i grałem teraz uruchamia mi się steam gdy wpisuje cd-key pisze mi że klucz jest już zarejestrowany i to jest duplikat,tylko ze wcześniej tego klucza nikt nie rejestrował.Paragonu od gry nie posiadam gdyż od gier nie trzymam paragonów 3 lata.Co mam czynić w wypadku takiego problemu ??

A wcześniej steam ci się nie uruchamiał?

Informacja o wykorzystanym kluczu pojawia się gdyż zapewne rejestrowałeś go gdy po raz pierwszy grałeś w grę. Teraz musisz tylko zalogować się na swoje konto Steam i tam albo ściągniesz sobie grę bezpośrednio z serwerów Steam lub zainstalujesz ją z płytki - gdy będziesz zalogowany gra zainstaluje się z niej bez problemu. No chyba, że nie pamiętasz jakie masz konto - wtedy to będzie problem gdyż w tę grę sobie nie pograsz.

Kiedyś jak pisałem gra uruchamiała się z skrótu,steam mi się nie uruchamiał nigdy przy tej grze.Ja nigdy tej gry nie rejestrowałem bo nie musiałem,steam się nie włączał i nic ode mnie nie zadął.

Ps.A jeszcze coś dziwnego nastąpiło,steam mi napisał że widzimy że łączysz się z nowego komputera i wysłałi mi kod na e-mail tylko że ja z nowego komputera się nie łączyłem,łącze się tylko z tego co jest w ich bazie danych.

Z tego co piszesz wynika, że masz dostęp do konta Steam. Czy na liście gier tam dostępnych znajduje się Red Orchestra? Czy jak instalujesz grę z płyty to czy instalator uruchamia aplikację Steam czy normalnie instaluje grę we wskazanym katalogu? Tym, że wysłał kod na maila się nie przejmuj - to nowe zabezpieczenie Steam, jeśli jakiś czas nie grałeś to taka sytuacja może wystąpić.

Na liście gier w Steam nie znajduje się gra Red orchestra ostfront 41-45,instalator instaluje mi tylko grę ( i samą grę) w wskazanym prze zemnie katalogu.

Dziwne - z tego co piszesz masz wersję non-steam, więc nie powinno go wymagać do działania gry… Możesz sprawdzić na co wskazuje skrót uruchamiający grę w menu start lub na pulpicie? Rozumiem, że podczas instalacji gry w żadnym momencie nie pojawia żadna informacja o Steam?

Skrót z pulpitu wskazuje steam (“E:\Red Orchestra 41-45\steam.exe” -applaunch 1200) jak uruchamiam z płyty też mi się włącza steam.

No to nie ma zmiłuj - masz wersję Steam. Znaczy to, że jak poprzednim razem instalowałeś grę to MUSIAŁEŚ rejestrować klucz na jakimś koncie Steam. Inaczej gra by nie zadziałała. Skoro nie masz gry na liście gier na aktualnym koncie oznacza to, że użyłeś do pierwszej instalacji innego konta, może wtedy utworzyłeś jakieś specjalne konto tylko dla tej gry, może instalowałeś grę u znajomego, nie wiem - ale jakiegoś konta musiałeś użyć. I musisz się na to konto zalogować aby Twoja gra zadziałała.

Na steam Mam tylko jedno konto i nie rejestrowałem żadnego klucza.

Dodane 30.01.2012 (Pn) 9:37

Temat do zamknięcia.

Możesz powiedzieć jaka była przyczyna? Może to pomóc na przyszłość.