Problem z sterownikami od karty?

Siemka. Mam problem z niedawno zakupioną kartą graficzną , dokładniej GTX’em 1050ti od Zotaca w wersji mini. Problem polega dokładniej na tym iż po podlączeniu się do monitora jakość obrazu jest kiepska, jest on mocno rozciągnięty i nie mieści się w ekranie, i najgorsze jest to że po instalacji sterowników nic się nie zmienia. Wcześniej jeszcze testowałem tą kartę na starszym komputerze i był dokładnie ten sam problem co teraz na nowej jednostce, nawet gdy podłączyłem starą kartę do starego zestawu przez HDMI problem się powtarzał , jednak po przejściu na d-sub ten problem ustąpił i jakość obrazu znowu była rewelacyjna.

Tamtego zestawu już i tak się pozbyłem i na nowym zestawie z tą samą kartą problem dalej się powtarza, teraz jest jeszcze gorzej nawet gdyz nie mogę zainstalować wcale sterowników , gdyż aplikacji nvidii stwierdza że mój system jest niekompatybilny i że karta graficzna nie została odnaleziona.

Aktualizacja windowsa 10 do najnowszej wersji nic nie dała i powyższy komunikat dalej wyskakuje.

Podsumowując czynności które już wykonywałem:
1.Prówałem zarówno sterowników z internetu jak i płytki.
2.Aktualizacja systemu
3.Karta była testowana na dwóch zestawach - na pierwszym sterowniki się zainstalowały ale nic to zmieniło
4.Podłączałem komputer pod telewizor - problem dalej występował
5.Kabel HDMi także zmieniałem ze 3 razy i na każdym ten sam problem.

Jeszcze na koniec moja specyfikacja:
-Procek: Ryzen 3 1200
-Ram: Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Red CL15 (2x4GB)
-Płyta: MSI B350 PC MATE (2xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
-Zasilacz : Chieftec 500W GPS-500A8 BOX

No i jeszcze jakby komuś była potrzebna moja stara specyfikacja:
-i5 650
-Ram 2x2 1333Mhz od Samsunga
-Płyta MSI h55m-e23
-Grafika GTS 450 od Palita 1GB

Tak więc jeszcze moje pytanie na koniec: Wysyłać kartę na gwarancję czy kupić jeszcze taki adapter?

Jak aktualnie masz podłączony monitor do tej karty?
Próbowałeś bezpośrednim połączeniem cyfrowym - DP, HDMI, DVI-D?
Karta jest widoczna w menadżerze urządzeń?

Aktualnie monitor jest podpiety do karty przez HDMI, niestety nie mam możliwości obecnie sprawdzić innych połączeń. W menedżerze jest tylko “Podstawowa karta graficzna Microsoft” , ale na poprzedniej specyfikacji nawet jak po zainstalowaniu sterowników pojawiał się GTX 1050ti to problem i tak dalej występował wtedy

Mała aktualizacja, udało mi się zainstalować najnowszy sterownik poprzez Geforce experience, w menedżerze urządzęń pojawił się Gtx 1050ti ale dalej jakośc obrazu jest tragiczna i jest on zbyt rozciagnięty

Możliwe, że karta uszkodzona?

Edit:

Po dokładnym przeczytaniu.

Wypróbuj inne opcje skalowania

Dobra, dzisiaj rano udało mi się zakupić kabel DVI i wszystko pięknie póki co śmiga. Dzięki