Problem z sterownikami przy instalacji Win10

Zanim zacznę konfigurację instalacji pojawia się problem z sterownikami…

Wysyłam…

Ktoś ma pomysł jak temu zaradzić ? Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów.

Bez modelu dokłądnego i producenta płyty głównej wychodzi wróżyć tylko. Wcześniej instalowaleś win 10 i bez problemów?

Skąd masz pewność, że dysk jest sprawny? Inna sprawa - więcej szczeg. podaj, może kontroler SATA jest w jakimś dziwnym trybie (programowy RAID, którego nie lubi W10 itd.).

Gigabyte GA-B150M-D3H

Kiedyś dokładałem HDD i robiłem porządek z kablami. Wszystko podpięte, działa wszystko, na jednym HDD system, na drugim dane, płyty czyta i nagrywa

Teraz chcę format zrobić i taki błąd widzę.
Może coś w biosie zmienić ?

BIOS widzi?

Tak, bios wszystko widzi

Płyta nie ma kilku złącz SATA w różnych kolorach czyli np dwóch kontrolerów Intela i jakiś jeszcze? Sprawdzisz w instrukcji, jak nie masz to PDF na stronie Gigabyte jest.

Może źle podpięte… Może nie do tych wejść. Sprawdzę.

Sprawdz w instrukcji dokładnie, które są do kontrolera Intel-a.

Ububtu zainstalował się bez problemów.

Sprawdziłeś w instrukcji??

Nie mam, a czytanie na tel ciut niewygodne.

Acha i liczysz, że my za ciebie to zrobimy i dojdziemy co i jak, żeby tobie było dobrze?

Myślałem, że ktoś wie co jest nie tak. Jeśli trzeba patrzeć w instrukcję to zobaczę na drugim mieszkaniu na PC :wink:

Wygląda na to, że podpiołes dysk pod inny kontroler niż Intela, do którego Windows 10 nie ma sterowników, jak podpinałes gdy był zainstalowany windows mógł do drugiego kontrolera sterowniki pobrac z internetu dlatego działało.

Gniazdo SATA3_5 i dlatego nie widzi dysku .

Zmieniłem na inne wejścia i nadal nic. Chyba, że CD-ROM ma byc w innym niż HDD.
Mam tu na myśli, że w mobo mam 2wejścia SATA obok siebie, a w innym miejscu 4wejscia SATA.

Ubuntu nie miał żadnego “ale”. Poczytam i może znajdę odpowiedź.

Czyli gdzie powinno być podpiete ? Jak musi być oznaczone ?

Do SATA3_5 podłącz DVD .

A HDD gdzie ?